KKTC OFF-ROAD

Off Road Ralli Sprint’te 21 ekip yarışacak

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği (KKORD) ile Kyrenia Off Raod Derneği’nin (KYOFF) 24 Eylül 2016 Cumartesi günü gerçekleştirecekleri ortak Off Road yarışı, “Alu Denizalp Off Road Ralli Sprint” yarışında 21 yarışmacı mücadele edecek.

Ülkemizde ilk defa iki off road derneğinin ortaklaşa gerçekleştireceği ve ilk kez tamamen ralli formatında yapılacak olan Alu Denizalp Off Road Ralli Sprint yarışında 21 ekip mücadele edecek.

Alu Denizalp’in sponsorluğunda ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünde 24 Eylül 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan yarışta ekipler 6,550 metre uzunluğundaki Fota etabını iki kez ard arda, ardından da 9,690 metre uzunluğundaki Lavinium etabını iki kez ard arda geçip finiş görecekler.

Sultançukuru olarak bilinen noktadan başlayacak olan ve Plümer Koruluğu’nda finişi yapılacak Fota etabının ilk araç için start saati 10.13 olarak açıklanırken, Yeni Lefkoşa çevre yolunda Hamitköy bölgesinde bulunan çemberden start alacak olan Lavinium etabı ise Dikmen atlama bölgesinden asfaltı atlayıp Lavinium’da finişi yapılacak ve ilk araç için start saati 14.19 olarak açıklandı.

off-road-ralli-sprint-te-21-ekip-yarisacak1

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı