KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Nesdersan.com Rallisi ikinci gün birincisi Fahri-Tan ikilisi

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Basel Holding 2021 Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı, “Nesdersan.com Rallisi”, geçilen 3 etapla devam etti. 3 etapta en iyi dereceyi elde eden Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi liderliğe yükselen ekip oldu.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) Basel Holding ana sponsorluğunda organize ettiği 2021 Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı, Nesdersan.com Rallisi, geçilen 3 etapla devam etti. 3 günlük programla organize edilen rallide 12 Haziran 2021 Cumartesi günü iki kez Balıkesir etabının geçilmesinin ardından Cemsa Seyirci Özel Etabı geçildi ve rallinin ikinci günü tamamlandı.

19 ekibin start aldığı rallinin ikinci gününde birçok ekip sorun yaşadı. 12,5 kilometrelik zorlu Balıkesir etabında lastik patlatanlar da oldu, kaza yapanlar da. Günün sonunda 3 etapta da en iyi dereceyi elde eden, Flat Out Rally Team ekibi Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi liderliğe oturdu. Son şampiyon, Macila Rally Team ekibi Fikri Macila-Doğa Koyuncu ikilisinin ikinci sırada tamamladığı günün üçüncüsü ise takım arkadaşları Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi oldu.

Sınıf N’de mücadele eden Çağkan Bozalanlar-Hasan Odun ikilisinin genel klasmanda dördüncü sıraya yükseldiği ikinci günün Sınıf 1 lideri ise Buğur Kambillili-Niyazi Yorgancıoğlu ikilisi oldu.

Bugün Serdarlı, Meriç ve Görneç etapları geçielcek
Lefkoşa Türk Belediyesi, Değirmenlik Belediyesi, Serdarlı Belediyesi, GoPro, Basel Energy, Çağla Car Care, Gen Power, Polaris, Limon, Capital, Near East Bank, Çağkan Yapı, Tekan Mobile ve Tipica Coffee’nin de desteği ile gerçekleştirilen rallide 13 Haziran 2021 Pazar günü, Serdarlı, Meriç ve Görneç Etapları ikişer kez geçilecek.

Rallinin ikinci gününde sorun yaşayarak günü tamamlayamayan ekipler “Süper Ralli” haklarıyla devam edecekler. Servis alanının LTB park yerinde kurulacağı rallinin son günü, iki kez art arda geçilecek olan 12,8 kilometrelik Serdarlı Etabı ile başlayacak. 10.53 ve 11.56’da ilk aracın start almasıyla başlayacak olan Serdarlı Etabının ardından 12.49’ta Meriç Etabı geçilecek. Servis arasının ardından günün ikinci kısmı 15.02’de geçilecek olan Meriç etabı ile başlayacak. Ardından iki kez, 16.05 ve 16.58’de Görneç etapları geçilecek ve ekipler özel etabı toplamı yaklaşık 85 kilometre olan 345 kilometrelik ralliyi noktalayacaklar.

Dereceler:

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı