Diğer

Motokrosta şampiyonlar belli oldu

15 Nisan 2018 Pazar günü Dilekkaya’da 2018 Motokros Şampiyonası’nın finali yapıldı. Yaklaşık 1’er ay arayla oganize edilen 3 motokros yarışının ardından şampiyonlar belirlendi.

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, geçtiğimiz sezon sonunda aldığı karar ile şampiyona sisteminde değişikliğe gitti. Sezon artık yıl sonunda başlayıp bir sonraki yılın ilk çeyreğinde son bulacak. Geçiş yılı olması sebebiyle de bu sezon 3 yarıştan oluştu ve yılın ilk çeyreğinde, 15 Nisan 2018 Pazar günü yapılan son yarışla tamamlandı.

Sezonun son yarışı, ilk iki yarış gibi Dilekkaya Motokros Pisti’nde yapıldı. Lungo Cafe’nin sponsorluğunu üstlendiği yarış; MX1A, MX1B ve MX2 olmak üzere 3 sınıf üzerinden yapıldı. 15 sporcunun mücadele ettiği yarış sonunda Yunus Özyay MX1A birincisi olurken, 3’te 3 yapan başarılı sporcu sınıfının şampiyonu olmayı başardı. 75 puanı bulunan Yunus Özyay’ı 66 Puanla Altan M.Altan takip etti. Sınıfın üçüncüsü ise 40 puanla Mustafa Dersev oldu.

Yunus Özyay gibi Faik Enderoğlu da geride kalan 3 yarışta MX1B birincisi olarak 3’te 3 ile şampiyon olmayı başardı. Mehmet Tan 3 kez ikinci olduğu şampiyonada 66 puanla ikinci tamamlarken, Mustafa Özçağlar 58 puanla üçüncü oldu.

3 yarışta 3 farklı birincinin çıktığı MX2 sınıfında ise ilk yarışı kazanan Hasan Sezgin 57 puanla şampiyon oldu. İkinci yarışı kazanan Taygun Gökte ve üçüncü yarışı kazanan Barış Hürkol 47’şer puanla ikinciliği paylaşan isimler oldular.

Şampiyona sonunda oluşan puan durumları;

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı