MOTOGPUluslararası Motorsporları

MotoGP 2021 taslak takvimi yayınlandı

MotoGP 2021 taslak takvimi yayınlandı. Mart ayında başlayıp Kasım ayında sona erecek olan 20 yarışlık takvimde 19 pistin adı yazarken, Portimao, Endonezya ve Rusya yedek olarak yer aldı.

Taslak takvime göre sezonun açılışı Katar’da olacak. Klasikleşmiş açılış yarışı Mart ayının sonunda yapılacak. 1 haftalık aranın ardından art arda Arjantin ve Amerika yarışları yapılacak. Avrupa yarışları, her zaman olduğu gibi, Jerez pisti ile İspanya’da 2 Mayıs tarihinde yapılacak yarışla başlayacak.

Fransa, İtalya, Katalunya, Almanya, Hollanda ve kontrolleri geçerse Finlandiya, 16 Mayıs ile 11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Taslak takvimde Finlandiya sonrası daha sonra açıklanacak olan bir yarış olacak. Bu yarış için Portekiz, Endonezya ve Rusya yedekler olarak sıralandı.

Ağustos ayında Avusturya ve Britanya yarışları yapılacak. Ardından Eylül ayında Aragon ve San Marino yarışları takip edecek ve Avrupa yarışları son bulacak. Avrupa dışı yarışların ilki 3 Ekim’de Japonya olacak. Japonyayı Tayland, Avustralya ve Malezya takip edecek. Sezonun finali için 1 hafta ara verilecek ve 14 Kasım tarihinde büyük final için İspanya Valencia’ya hareket edilecek.

2021 MotoGP taslak takvimi:

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı