WRC

Mikkelsen İspanya’da Hyundai ile yarışacak

Geçtiğimiz sezonun yıldızı Andreas Mikkelsen, geçtiğimiz ay Hyundai kadrosuna katıldı. İspanya’da Hyundai Motorsport takımı ile start alacak olan Mikkelsen, güçlü bir başlangıç yapmak istiyor.

Geçtiğimiz sezon Volkswagen takımı ile yarışan ve şampiyonayı Sebastien Ogier ile Thierry Neuville’in ardında üçüncü sırada tamamlayan Andreas Mikkelsen, Volkswagen’in çekilmesinin ardından boşta kalmıştı. Ağustos ayında Almanya’da yapılan rallide Citroen takımı ile start alan Mikkelsen, Hyundai ile anlaşma sağlayarak İspanya’da Haydon Paddon’ın koltuğunu aldı. Sezon sonuna kadar Hyundai ile anlaşan Norveçli yıldız, Galler ve Avustralya rallilerinde ise Dani Sordo’nun koltuğunda olacak. 2018 ve 2019 sezonlarında ise tam zamanlı yarışacak.

İ20’yi test eden Mikkelsen, edindiği tecrübeden çok etkilendiğini söylerken, İspanya’nın araçlarının potansiyelini göstermek için en iyi yer olduğunu söyledi. İlk zaferini 2015 yılında İspanya’da alan Mikkelsen ayrıca bu rallinin kendisi için de önemli olduğunu söyledi ve takımı ile ilk zaferini kovalayabileceğini söyledi.

Andreas Mikkelsen, 5-8 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak İspanya Rallisi’nde, takımın birinci pilotu Thierry Neuville ve yerel kahraman Dani Sordo ile Hyundai için birincilik mücadelesi verecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı