KKTC OFF-ROADZeki Topcu

Mesarya’dan Anatolia’ya

Geçtiğimiz Hafta benimde Start Seramonisine davet edildiğim Trans Anatolia Off-Road Rallisi bizlere bir anlamda ambargoları nasıl delebileceğimizi ve gerek vatanımız KKTC’yi gerekse kulubümüz KKOK’yi yurt dışında nasıl tanıtabileceğimizi göstermiş oldu. Geçtiğimiz sene aşağı yukarı yine bu aylardaydı, Drift araçları yanında Off-Road araçlarının’da gümrük muafiyeti hakkında yararlanabilmesi için çalışmalara başlamıştık, ve ardından 2013 yılı başlarında Musa Ersoy ve Hilmi Çelebioğlu arkadaşlarımızın girişimleri ile iki tane Mitsubishi Shogun marka aracı KKOK Plaka hakkı ile adaya getirterek bu büyük projenin çalışmaları bir anlamda başlatmış olduk.

Sıra ikinci adıma geldi Profesyonel bir amaç ile Ralli aracı statüsünde adaya getirtilen araçların Uluslararası bir yarışmada gerçekleştirilecek bir Teknik Kontrolü geçmeleri gerekiyordu, işte bu noktada’da Yıldız Rally Team ekibi yılların verdiği tecrübe ile her iki aracıda tüm kurallara uygun olarak hazırladı ve Antalya’da heyecanla başlayan Teknik Kontrolden her iki araçta anlının akı ile geçmiş oldu.

Tabi bu projenin en büyük iki mimarı, Musa Ersoy ve Hilmi Çelebioğlu, inançları, bilgi ve birikimleri, Maddi ve Manevi hiçbir emekten kaçınmamaları, Uluslararası bir çok profesyonel pilota taş çıkartırcasına sürüşleri sayesinde Mesarya’da başlayan Yolculuk Anatolia’da KKTC Bayrağının sallanması ile sona ermiş oldu.

Bu yolculukta her iki pilotumuzun co-pilotları Ramadan Kıral ve Levent Sönmez’de hiç bilmedikleri dağların içerisinde kanlarının son damlaları akana kadar mücadele etmeye devam ettiler.

Uluslararası bir yarış derken kastımız adını bile bilmediğimiz bir çok ülke değil, yanlış anlaşılmasın. İtalya, Almanya vesaire gibi daha çok avrupa taraflarından bildiğimiz bir çok ülke. Bu kadar başarılı sporcu yanında KKTC ekibi başı dik bir şekilde yarışmadan beşincilik ve sekizincilik ile ayrıldı. Bizlerde gururlandık.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı