FORMULA 1

Mclaren-Honda 2017’yi İşaret Etti

Formula 1’de Mclaren-Honda yarış direktörü Eric Boullier, takımın Şampiyonluk için 2017 sezonunda mücadele edebilecek konuma gelebileceğini söyledi.

Mclaren takımı ile Honda’nın işbirliğinin zor başladığını kabul eden Boullier, takım patronu Ron Dennis’in arkasında olduğunu söyledi. Boullier: “Ron ne yaptığımı ve Honda ile ne yaptığımızı biliyor. Ayrıca Honda’yı zorladığımı da biliyor. Bu yüzden beni sorgulamak yerine bana destek oluyor.” dedi

“Grid’in en kötü takımı olarak başladığımız sezonda kısa sürede büyük gelişim gösterdik ve sıralamalarda son bölüme kalacak performansa hatta puan barajına geldik.” dedi.

Honda’nın rakibi konumunda bulunan motor üreticileri Mercedes, Ferrari ve Renault’nun 2014 sezonunda V6 turbo motorlarla sorunlar yaşayarak başladıklarını hatırlatarak, “şimdi Honda’nın da zamana ihtiyacı var. Bu sezon mücadeleci konuma gelebiliriz, kesinlikle olacağız fakat zirve için önümüzdeki sezonun sonuna kadar zamanımız var.” dedi.

Ayrıca Formula 1 tarihinde önemli yerleri bulunan ve zamanla kaybolan takımların izinden gitmediklerinin özellikle altını çizen Boullier, “Tyrrell ve Orjinal Lotus gibi kaybolmayacağız, geliyoruz.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı