FORMULA 1

Massa-Perez Kazasında, Perez Suçlu Bulundu

Kanada Grand Prix’inin son turuna girilirken, podyum mücadelesi veren Sergio Perez ve Felipe Massa yüksek süratte kaza yaparak yarış dışı kalmışları. Yapılan incelemenin ardından Sergio Perez suçlu bulundu ve bir sonraki yarışa 5 sıra geriden başlama cezası verildi.

Sergio Perez, Kanada GP’nin son tururuna girilirken Felipe Massa ile kazaya sebep olduğu gerekçesiyle 5 sıra cezası aldı. Yarışın son bölümünde Perez, Vettel ve Massa arasında 3’üncülük mücadelesi yaşanmıştı. Vettel’in Perez’e yaptığı atak ile aldığı 3’üncülüğün ardından Massa’da fırsattan istifa etmek isteyip Perez’in yanına kadar gelmişti ki ikilis arasında yüksek süratte br temas yaşandı ve ikili bariyerlerde durabildi.

ilk kanı kazaya Massa’nın sebep olduğuydu ki tekrar görüntüler izlendiğinde Perez’in Massa’nın önüne doğru ufak bir hamle yapması sonucu kazanın gerçekleştiği düşüncesi ortaya çıktı. Yarış hakemleri olayı incelemelerinin ardından Perez’i suçlu buldular. Perez’in suçlu bulunması nedeniyle hakemler Force India pilotuna sıradaki yarış olan Avusturya GP’de sıralama seansında elde edeceği sıranın 5 sıra gerisinden start alma cezası verdiler.

Yarışın hemen başında takım arkadaşı Jules Bianchi’ye çarparak henüz ilk tur bile tamamlanmadan Marussia garajının kapanmasına sebep olan Max Chilton’u da suçlu bularak Chilton’a da 3 sıra cezası verildiğini duyurdular.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı