MOTOGP

Marquez Tarihin ilk Çaylak Şampiyonluğuna Koşuyor

MotoGP Malezya durağında, Dani Pedrosa sezonun üçüncü galibiyetini elde etmeyi başardı. Takım arkadaşı Marc Marquez, Şampiyonadaki en ciddi rakibi, Yamaha sürücüsü Jorge Lorenzo ile girdiği sıkı mücadeleden galip ayrıldı ve yarışı ikinci sırada tamamladı.

Bir önceki yarış, İspanya’nın Aragon pistinde, Marquez ile çarpıştıktan sonra Şampiyonluk şansı iyice azalan Pedrosa pes etmedi ve beşinci sıradan başladığı yarışı kazanmayı başardı. Yarışa ilk sıradan başlayan Honda’nın Çaylak sürücüsü Marc Marquez, ilk virajda verdiği liderliğin ardından Yamaha sürücüsü Jorge Lorenzo ile sıkı bir mücadeleye girdi ve Lorenzo’ya geçit vermedi.

Sıralamaların son saniyelerine en iyi dereceyle giren Yamaha sürücüsü Valentino Rossi, 3 sene sonra ilk pole pozisyonunu ve toplamda 50. polünü alacak gibi görünüyordu ancak bu sevinç sadece 5 sn sürdü ve Marquez pole pozisyonunun sahibi olmuştu. İkinci sıradan başladığı yarışta yerini koruyamayan Valentino Rossi, bu sene alıştığı yer olan dördüncü sırada finiş gördü.

Sezonun bitimine 3 yarış kala, Honda’nın Çaylağı Marquez, 43 puan farkla zirvede yer alıyor. Bir sonraki yarış olan Avustralya, Philip Island yarışında Marquez, Yamaha sürücüsü Jorge Lorenzo’dan 7 puan daha fazla alması durumunda MotoGP tarihinin ilk çaylak Şampiyonu olacak.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı