KKTC DRIFT

Macaristan’da KKTC bayrağı dalgalandı

Drift Masters Avrupa Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Macaristan yarışı 22-23 Haziran 2018 tarihleri arasında yapıldı. Yakın Doğu Üniversitesi Drift pilotu Enver Haskasap’ın mücadele ettiği yarışta KKTC bayrağı dalgalandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çifte drift şampiyonu Enver Haskasap, Macaristan’ın Mariapoc’s şehrinde yapılan Avrupa Drift Şampiyonası ikinci ayağında mücadele etti. Rebocsring Pisti’nde yapılan yarışta mücadele eden Yakın Doğu Üniversitesi drift takımı “Drift NEU” pilotu Haskasap talihsiz bir kaza sonrası Dünya şampiyonu ve 5 kez Avrupa Şampiyonu olan James Dean’e elenerek istediği dereceyi elde edemese de Avrupa Drift Şampiyonası’nda KKTC bayrağını dalgalandırdı.

22 Ülkeden 52 yarışmacının mücadele ettiği yarışın antrenman turlarında Avusturyalı Alexander Kantarovski ile piste çıkan Haskasap, Avusturyalı yarışmacının arkadan teması neticesinde aracına büyük hasar aldı. Servis ekibinin yoğun çabasına rağmen kısıtlı zaman yüzünden sıralama turlarına aracı tam anlamda hazır olmadan çıkan Haskasap istediği sonucu elde edemeyerek finallere 16’ncı sıradan çıktı. İlk turda İrlanda Şampiyonu Nigel Colfer’ı eleyen sporcumuz, 16’ncı sıradan gelmenin dezavantajı ile ikinci eşleşmede Dünya şampiyonu James Dean ile eşleşti. İlk kalkışta takip pozisyonunda olan ve baskı kurmak isteyen Haskasap, süratli bir başlangıç yaptığı için James Dean’in aracına temas etti. Ardından aracın değişen açısını toparlamaya çalışırken güvenlik duvarına çarpan yarışmacımız yarışmaya erken veda etmiş oldu. Haskasap ilk virajda 140 Kilometre saatte hız ile en hızlı sürücü ilan edildi.

Haskasap’ın rakibi James Dean yarışın üçüncüsü olurken ikinci Yuha Poytalaakso, birincisi ise Grezegorz Hypki oldu. Şampiyonanın üçüncü yarışı 4 Ağustos 2018 tarihinde Litvanya’nın Riga kentinde gerçekleşecek. Sezon başında KKTC Şampiyonası ile birlikte Avrupa Şampiyonasının tüm yarışlarına katılacağını açıklayan sporcumuz Riga için şimdiden hazırlıklara başladıklarını ve amaçlarının podyuma çıkmak olduğunu açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı