WRC

M-Sport Qatar Takımı Neuville’in Ayrılmasından Sonra Geleceğe Bakıyor

Yıldız Pilotları Thierry Neuville’i Hyundai takımına kaptırmalarına rağmen, M-Sport Qatar takımı patronu Malcolm Wilson, geleceğe umutlu baktıklarını ve 2014 planları üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Hyundai’nin Thierry Neuville ile 3 yıllık bir sözleşmeye imza attıklarını duyurması, Qatar M-Sport takım patronu Malcolm Wilson’ı üzdüğünü fakat hayal kırıklığına uğratmadığını söyledi.

Wilson: “Neuville’in bu sezon takımımızda elde ettiği başarılardan sonra Hyundai ile anlaşması bizi üzdü. O kararını verdi, bundan sonra onun şampiyona ikinciliği için Galler Rallisi’nde elimizden geleni yapacağız” dedi.

Bu hedefimize ulaştıktan sonra 2014 planları için görüşmelerimizin sürdüğü pilotlar ile yeni bir planlama içine gireceğiz. M-Sport, WRC’nin tarihi içinde bir çok başarılara imza atmış bir ekiptir ve 2014 planlarımızı da kısa süre içinde açıklamış olacağız” dedi.

2013 sezonunda, Qatar M-Sport takımında,Thierry Neuville, Mads Ostberg, Evgeny Novikov ve Nasser Al Attiyah değişik variyasyonlarda mücadele etti. Citroen pilotu Mikko hirvonen’in ise 2014 için adı geçiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı