KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Lefkoşa’da yeniden ralli  heyecanı yaşandı

Sekiz yarışlık Avrupa Ralli Şampiyonası’nda sezonun yedinci yarışı olan Kıbrıs Rallisi başladı. Rallinin altıncı etabı olarak geçilen Lefkoşa Şehir içi Seyici Özel Etabı 2 yıl sonra yeniden Lefkoşa’yı birleştirdi.

Avrupa’nın en önemli motorporları organizasyonu olan Avrupa Ralli Şampiyonası’nda sezonun yedinci yarışı Kıbrıs Rallisi başladı. 6 etabın geçildiği ilk günün son etabı 2014 yılından beri organize edilen Lefkoşa Şehir içi Seyirci Özel Etabı’ydı. Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu koordinatörlüğünde organize edilen etap geçtiğimiz yıl yapılmadığı için 2 yıl aranın ardından Lefkoşa’yı birleştirirken etabın kazananı Volkswagen Polo GTI R5 ile Katarlı sürücü Nasser Al-Attiyah-Matthieu Baumel ikilisi oldu. Etabı ikinci sırada Citroen C3 R5 ile Rusya’dan Alexey Lukyanuk-Alexey Arnautov ikilisi tamamlarken üçüncü Skoda Fabia R5 ile İngiliz Chris Ingram-Ross Whittock ikilisi oldu.

Rallinin lideri Al-Attiyah-Baumel ikilisi
Rallinin ilk gününde geçilen 6 etabın 5’inde en iyi dereceyi elde eden Katarlı sürücü Nasser Al Attiyah ilk günü lider tamamladı. Daha önce Kıbrıs’ta 5 kez zafere ulaşan ve Orta Doğu Ralli Şampiyonluğu için mücadele eden Al Attiyah en yakın rakibine 25 saniye fark attı. Avrupa Ralli Şampiyonası’nda liderin sadece 1 puan gerisinde olan Rus sürücü Alexey Lukyanuk ikinci sırada ilk günü tamamlarken İngiliz sürücü, Avrupa Ralli Şampiyonası lideri Chris Ingram dördüncü sırada yer aldı. Kıbrıslı Rum sürücü Simos Galatariotis üçüncü oldu.

Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır ikilisi Ulusalda üçüncü sırada
Otomobil kurumundan yapılan açıklamaya göre sezon başında Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası takvimine dahil edilmediği için Kıbrıslı Türk rallicilerin ilgi göstermediği rallide tek Kıbrıslı Türk ekip olarak Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır ikilisi start aldı. Lefkoşa Şehir İçi Özel Seyirci Etabını çok az farkla Ulusal kategoride üçüncü sırada tamamlayan ekibimiz günü de Ulusal kategoride üçüncü sırada tamamladı.

Bugün altı etap geçilecek
Toplamı 105 kilometre olan rallinin final günü 20,17 kilometrelik Kapouras etabı ile başlayacak. İlk araç 08.49’da start allacak. Ardından 21,57 kilometrelik Kourdali etabı 09.47’de ve 11,07 kilometrelik Asinou etabı 10.35’te başlayacak ve ardından servis alınacak. Servisin ardından aynı etaplar sırasıyla 13.38, 14.36 ve 15.24’te tekrarlanıp takribi 16.30’da etaplar tamamlanacak. Podyum ise 18.00’de yine Larnaka’da yapılacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı