KKTC RALLİ

Lefkoşa Rallisi’nde ilk günün lideri Alptürk-Yücener ikilisi

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun Şeker Sigorta katkılarıyla düzenlemiş olduğu, 2018 Ralli Şampiyonası dördüncü yarışı, Lefkoşa Rallisi, 16 aracın katılımıyla 1 Eylül 2018 Cumartesi günü başladı.

Toplamda 7 özel etaptan oluşan yarış, Lefkoşa Selimiye Meydanı’nda yapılan seremonik startla başladı. Selimiye Meydanı’nın olağanüstü atmosferinde, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın ve KKTOK Başkanı Tigin Kişmir’in katılımlarıyla yapılan seremonik startta geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz, motorsporları camiasının sevilen ismi Yusuf Hüdan için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

16 aracın katıldığı yarışın ilk günü startın ardından Macila Petrol Lefkoşa SSS geçildi. Lefkoşa’da hazırlanan seyirci özel etabında en iyi dereceyi Ford Fiesta S2000 ile yarışan Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ikilisi elde etti. 1 dakika 36.2 saniyelik derece elde eden ikiliyi, 1 dakika 39.8 saniyelik dereceleri ile Sadık Bilgimer-Ahmet Buzlukcuoğlu ikilisi takip etti. Böylece ilk günün ilk iki sırasında Nethouse Rally Team pilotlar yer almış oldu. Üçüncü sırayı ise Macila Rally Team’den Cahit Yekili-Harun Çakır ikilisi elde etti. Yetkili-Çakır ile aynı dereceyi elde eden Mehmet Çocuk-Ahmet Akbıçak ikilisi, üçüncü sırayı paylaştı.

İzleyiciler rallinin ikinci günü olan 2 Eylül 2018 Pazar günü, 10.18’de ilk aracın start alacağı Fota Etabını ve 13.09’da ilk aracın start alacağı Yılmazköy etabını Kanlıköy’de bulunan Hacıali Tavuk Çiftliği yakınından, 16.20’de ilk aracın start alacağı Alayköy özel etabını ise Alayköy köy içinden takip edebilecekler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı