KKTC RALLİ

Kuzey Kıbrıs Rallisi’nin Açılış Etabı Girne Limanı’nda Yapıldı

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği KKTC Ralli Şampiyonası’nın 8’inci ayağı ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı ayağı Kuzey Kıbrıs Rallisi, Girne Seyirci Özel Etabı ile başladı.

Girne şehir içinde hazırlanan 2.2 kilometrelik seyirci özel etabı ile başlayan ralli de 28 ekip mücadele etti. Seyircilerin yoğun ilgisiyle izlenen seyirci özel etabında ekipler The Colony Hotel önünden start alarak Ziya Rızkı Caddesi, Ersin Aydın Sokak, Kordonboyu Caddesi, Dallas Büfe önü, Canbolat Caddesi, Efeler Sokak (Bandabuliya önü), Sertaç Sevim Kalebey Sokak’dan geçerek Baldöken Otopark içine girerek etabı tamamladıar.

Skoda Fabia S2000 aracı ile start alan Fikri Macila – Mehmet Mişon iklilisi elde ettikleri 2:04.9 derece ile etabı ilk sırada tamamlarken 0.5 saniye farkla ikinci sırada Ford Fiesta S2000 aracı ile Orhan Avcıoğlu – Burçin Korkmaz, liderden 1.1 saniye farkla üçüncü sırada ise Mitsubishi Lancer Evo 6 aracı ile Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikilisi yer aldı.

Rallinin ikinci günü olan 10 Ekim Cumartesi ekipler Güzelyalı, Kanlıköy ve Kozan etaplarını ikişer kez geçerek 17:40’tan itibaren Atatürk Spor Kompleksi’nde bulunan servis alanında günü tamamlayacaklar.

1-ayak-sonu-dereceler

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı