KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası Kocaeli’de devam ediyor

2019 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’na dahil olarak sezon başı açıklanan Kocaeli Rallisi 12-13 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılıyor. Yarışa ülkemizden 8 ekip kayıt yaptırdı.

Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı yarışı, Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın ise beşinci yarışı olan Ford Otosan 37’nci Kocaeli Rallisi, 12-13 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılıyor. Ülkemizden 8 ekibin kayıt yaptırdığı ralli 12 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 11.30’da 41 Burda Alışveriş Merkezi’ndeki start seremonisi ile başlayacak.

Geçilecek 5 etabın ardından ilk gün tamamlanacak. Rallinin ikinci günü olan 13 Ekim 2019 Pazar günü ise ekipler 4 etap daha geçecekler. Genel klasman ve sınıflarda büyük bir mücadeleye sahne olması beklenen sezonun son toprak rallisinde ekipler 2 gün boyunca 100 kilometresi özel etap olmak üzere toplamda 293 kilometre yol kat edecekler. Ford Otosan 37.Kocaeli Rallisi saat 15.00’te 41 Burda Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşecek olan finiş seremonisi ve ödül töreni ile son bulacak.

Türkiye Ralli Şampiyonasında mücadele eden Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nda lider durumda bulunan Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ikilisi yeni araçları Skoda Fabia R5 ile mücadele edecek. Liderin en yakın takipçisi MRB Racing Team’den Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi ve yine MRB Racing Team pilotları Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır ikilisi yarışa kayıt yaptıran ekipler arasında. Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi, Selen Bilgimer-Alkan Pala ikilisi, Vural Vurur-Turgut Albayrak ikilisi ve Nethouse Rally Team’den Mehmet Kamiloğlu-Ahmet Özerdem ikilisi yarışa katılacak sürücülerimiz olacak.

 TakımPilotCo-PilotAraç
1Bora ManyeraCem ÇerkezSkoda Fabia R5
2Cevdet AlptürkMustafa YücenerSkoda Fabia R5
3MRB Racing TeamRauf DenktaşMehmet MişonFord Fiesta R5
4Vural VururTurgut AlbayrakMitsubishi Lancer Evo 8
5Halil MullaMehmet ÇağlaMitsubishi Lancer Evo 9
6MRB Racing TeamSadık BilgimerMustafa KandırMitsubishi Lancer Evo 4
7Selen BilgimerAlkan PalabıyıkMitsubishi Lancer Evo 3
8NETHOUSE Rally TeamMehmet KamiloğluAhmet ÖzerdemMitsubishi Lancer Evo 10
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı