KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

Kulüpler, “Başka Hilmiler Ölmesin” diye eylem gerçekleştiriyor

Ülkemizde Motorsporları dalında faaliyetlerini sürdüren 8 kulüp, trafik kazalarına ve yollardaki alt yapı eksikliklerine dikkat çekmek üzere yarın Girne-Lefkoşa anayolunda “Başka Hilmiler Ölmesin” sloganıyla eylem gerçekleştiriyor.

24 Nisan Çarşamba günü, Girne-Lefkoşa anayolu üzerinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 24 yaşındaki Hilmi Çelebioğlu’nun, hayatını kaybettiği kazanın gerçekleştiği noktada, “Bulut İnşaat” sitesi önünde gerçekleşecek eylem, 3 Mayıs 2019 Cuma günü, saat 16.00 ile 17.00 arasında yapılacak.

Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF) üyesi olan Çelebioğlu’nun kaza geçirdiği yere siyah çelenk bırakılacak,  dernekler adında basın açıklaması yapılacak. “Başka Hilmiler Ölmesin’ sloganıyla gerçekleştirilecek eylemde, yaralanma ve ölümle sonuçlanan birçok kazanın meydana geldiği yoldaki refüjün koruyucu bariyer eksikliğine de dikkat çekilecek. Motorsporları kulüpleri; Kyrenia Offroad Derneği, Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu, Kuzey Kıbrıs Karting Derneği, Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü adına yazılı açıklama yaparak, “24 yaşındaki gencecik insanımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz” diyen Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF) Başkanı Zühtü Cumalıgil’in açıklamasının tam metni şu şekilde:

“Kulübümüz Kyrenia Offroad Derneği, 2014 senesinden beri ülkemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde motorsporlarının gelişimi adına etkinlikler ve organizasyonlar düzenlemekte. Bununla beraber de gençlerimize çeşitli aktiviteler düzenleyerek gelişimlerine ve onları spora yönlendirmede sportif anlamda katkı koymaya çalışmaktadır. KYOFF Derneği Üyesi sevilen sporcularından Hilmi Çelebioğlu’nu 24 Nisan 2019 sabahı Girne-Lefkoşa istikametinde seyir halindeyken Lefkoşa-Girne istikametinden gelen aracın direksiyon hâkimiyetini kaybederek refüje çarpıp karşı şerite geçerek Hilmi Çelebioğlu’nun aracına çarpması sonucunda hayatını kaybetmesi 24 yaşındaki gencecik insanımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti motorsporları alanında faaliyet gösteren Kyrenia Offroad Derneği, Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü, Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu, Kuzey Kıbrıs Karting Derneği, Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü olarak, Girne-Lefkoşa istikametinde Bulut İnşaat diye bilinen site önünde gerçekleşen kaza mahallinde siyah çelenk koyarak, yıllardır söz konusu yolda birçok kazalara, yaralanma ve ölümlere yol açan orta refüjdeki koruyucu bariyerin yapılmaması, “Başka Hilmiler Ölmesin” sloganıyla motorsporları adına bir basın açıklaması yapılması için 3 Mayıs 2019 Cuma günü saat 16.00-17.00 arasında eylem yapma kararı almış ve gerekli izinleri sağlamıştır. Bu vesile ile bu eylemde tüm üyelerimizi, motorsporları severleri ve değerli basın mensuplarını da aramızda görmek, toplumsal bilincin oluşturulması adına katkı koymanızı bekler, saygılarımızı sunarız.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı