DiğerKKTC DRAGKKTC DRIFTKKTC KARTINGKKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROADKKTC RALLİKKTC TIRMANMA RALLİ

“Kulüp başkanları: Evde kalın!”

Covid-19 pandemisi nedeniyle önce tüm spor etkinliklerinin askıya alınması, ardından da kısmi sokağa çıkma yasağının getirilmesiyle motorsporları da sezona ara verdi. Şu ana kadar Mart ve Nisan aylarında yapılması planlanan yarışlar ertelenirken en iyi ihtimalle Mayıs ayında yeniden toplantılar yapılıp takvimler güncellenecek. Motorspor kulüp başkanları şu an için virüs tehlikesinin ne zaman sona ereceğini kestiremediğimizi ve ilerleyen zamanlarda duruma göre 2020 sezonu için kararlar üreteceklerini söylediler.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu
Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle içinde bulunduğumuz bu olağan üstü durumda biz de salgın tehlikesi geçene kadar tüm faaliyetlerimizi süresiz askıya almaya karar verdik. Salgın tehlikesi sonlandıktan sonra oluşacak duruma göre yeni takvimimizi oluşturup faaliyetlerimize devam edeceğiz. Ancak şimdilik hepimizin sağlığı en önemli konu olduğunu düşünerek tüm halkımıza “Evde Kal” çağrısı yapmak istiyoruz.

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Semavi Aşık
Tüm dünyayı saran Corona Virüsü’nün 200’e yakın ülkede yapmış olduğu tahribat Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil  Kulübü’nün yöneticilerini ve üyelerini derinden üzmüştür. En büyük tesellimiz ülkemizde hiçbir can kaybının olmamasıdır. Camiamıza ve tüm Dünya’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletir bu illetten kurtulduktan sonra klasikçilerin çok eğleneceği çeşitli etkinliklerle yollarda ve pistlerde olacağımızın müjdesini veririz. Şimdilik ertelenen etkinliklerimiz: 1. CityMall Slalom Yarışı, 2. Girne Park AVM Klasik Otomobil Rallisi.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir
Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği koronavirüs (COVID-19) tehlikesi nedeniyle ülkemizdeki olağan üstü durum sonlanana kadar planlanan tüm etkinliklerimiz askıya alınmıştır. Tüm sporcularımıza, üyelerimize ve takipçilerimize önemle duyurulur. Evde kal, güvende kal.

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu Başkanı İbrahim Önderoğlu
KITMOK ailesi olarak bu kötü günler geçip güvenlikli günler gelene gadar yapacağımız tüm faliyetlermizi ertelediğimizi duyururuz. Evde kalın, güvende kalın.

Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği Başkanı İsmet Tufan
18-19 Nisan tarihinde yapılacak ve kayıtları yoğun ilgi gören limasol sigorta drag yarışımız covid-19 pandemisi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. bu süreç boyunca acil ihtiyaçlarınız haricinde evde kalın, dışarda ise mesafenizi koruyun.

Kyrenia Offroad Derneği Başkanı Zühtü Cumalıgil
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Covid-19 nedeniyle ertelemiş olduğumuz yarışlarımıza en kısa zamanda kavuşmak için, Evda kal, sağlıklı kal, sosyal mesafeni koru.

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği Başkanı Tigin Güryel
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkili olan covid-19 nedeniyle 2019 yıl sonu balosu ve 2020 sezonu tanıtım gecemizi erteledik. 2020 yarışlarımızı da şimdilik askıya aldık. Ertelemiş olduğumuz yarışlarımıza en kısa zamanda kavuşmak için, Evda kal, sağlıklı kal,  sosyal mesafeni koru. Herşeyin çok daha güzel olacağı yarınlar dileğiyle.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Başkanı Burçin Aliusta
Uzmanların anlattığı hijyen kurallarına uyulması, ayrıca gerekmedikçe sokağa çıkılmaması uyarılarının dikkate alınması herkesin sağlığı için önemlidir. Herkesin uyarıları dikkate alması ve uygulamasıyla, sağlığımız için eve kapandığımız günler, daha kısa sürede bitecektir. Bu zor günlerin geçmesinin ardından her yeri renklendirecek klasiklerin sokağa çıkacağı zamanı heyecanla bekliyoruz.

Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü Başkanı Niyazi Tekindor
Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ülkemizde de görülünce sezon açılışı olarak planladığımız yarışımızı ertelemek durumunda kaldık. Daha sonra yarışlarımız askıya alma kararı aldık ve virüs tehlikesi geçene kadar tüm ralliseverlere evde kalma çağırısı yapıyoruz. En erken zamanda etaplarda buluşmak dileğiyle halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği Başkanı Hulus Eren
Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi nedeniyle 2020 sezonunda planladığımız etkinliklerimizi askıya aldık. Dünyada ve ülkemizde virüs etkisini kaybedene kadar bekleyeceğiz ve daha sonra planlamamızı yeniden yapacağız. Virüs atlatılana kadar evde kal, sağlıklı kal. Daha sonra çamurda kalır zevk yaparsın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı