DiğerKKTC DRAGKKTC DRIFTKKTC KARTINGKKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROADKKTC RALLİKKTC TIRMANMA RALLİ

Kulüp başkanları bir araya geldi

Ülkemizde faaliyet gösteren Motorsporları kulüplerinin başkanları davetimiz üzerine bir araya geldi. Lefkoşa’da yapılan toplantıda yeni sezon konuşuldu.

2020 sezonu öncesi ülkemizde faaliyet gösteren 12 motorsporları kulübü başkanı yapılan toplantıyla bir araya geldi. Bu kadar kalabalık katılımla yapılan ilk toplantı davetimiz üzerine gerçekleşti. Sezon öncesi takvim çalışmaları için bir araya gelen başkanlar, her sezon yaşanan yarış tarihlerinin çakışmasını minimuma indirme amacıyla toplandı.

Tüm kulüplerin 2020 takvimi üzerinde yaptıkları çalışmalar sonucunda çıkan taslak takvimlerini bize göndermesi ve bu tarihlerin tek bir takvim üzerinde birleştirilmesi sonrası yapılan toplantıda tarih değişiklikleri konuşuldu. Bilindiği üzere sezon içerisinde elde olmayan sebeplerle kulüpler tarihlerde değişiklik yapma durumunda kalabiliyor fakat sezon öncesi bu düzenlemeleri olabildiğince aza indirme amacıyla verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Semavi Aşık, Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu Başkanı İbrahim Önderoğlu, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, Kuzey Kıbrıs Karting Derneği Başkanı Tigin Güryel, Kyrenia Offroad Derneği Başkanı Zühtü Cumalıgil ve Asbaşkanı Ramadan Uzun, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Başkanı Burçin Aliusta, Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği Başkanı Coşkun Bundak ve Hulus Eren ile Halil Erdoğuş, Afrodizyak Organizasyon direktörü Umut Madenoğlu, Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği Başkanı İsmet Tufan ve Kuzey Kıbrıs Ralli Derneği Başkanı Niyazi Tekindor hazır bulundu. Özel sebeple toplantıya katılamayan tek başkan Güzelyurt Klasik Otomobil Derneği Başkanı Halil Yiğit oldu.

Toplantıda ayrıca tüm kulüplerin birlikte hareket etmesi gereken konular olduğu vurgusu yapılırken, bu birliğin resmiyete dökülmesi için çalışmaların başlatılması kararı da alındı. Toplantıdan çıkan karara göre tüm kulüpler kendi yönetim kurulları ile yapacakları toplantıların ardından ikinci buluşma yapılacak ve 2020 Kuzey Kıbrıs Motorsporları takvimi sitemizden okuyucularımıza duyurulacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı