WRC

Kubica 2014’de Ford Fiesta WRC kullanacak

WRC2 Şampiyonu, Robert Kubica önümüzdeki sezon, Dünya Ralli Şampiyonasının tüm organizasyonlarında, Ford Fiesta RS WRC kullanacak.

Uzun süren spekülasyonların ardından, Eski Formula 1 pilotu Kubica, 2014 sezonunun ilk rallisi Monte Carlo Rallisi kayıtlarının kapanmasına kısa bir süre kala, gelecek planlarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Citroen ile olan birlikteliğin ardından, M-Sport takımı adına 2014 sezonu boyunca yarışacak olan Kubica, uzun zamandır sponsoru olan Pollanda yağ markası Lotos ile birlikteliğine devam edecek.

Kubica: “2014 sezonunda, Dünya Ralli Şampiyonasının tüm organizasyonlarında, Fiesta RS WRC ile mücadele edecek olmamdan dolayı çok mutluyum. Partnerim Lotos grubun desteği ve M-Sport takımının bilgisi ile tecrübesini birleştirdiğimizde sağlam temelimizin olacağına inanıyorum. WRC etaplarında edineceğim tecrübeler için sabırsızlanıyorum” dedi.

WRC2 kategorisinde, ilk sezonunda katıldığı 7 yarışın 5’ini kazanarak Şampiyon olmayı başaran Kubica, sezonun son rallisinde Citroen tarafından verilen WRC şansını iyi değerlendirememiş ve iki gün arka arkaya kaza yaparak hayal kırıklığı yaratrmıştı.

M-Sport takım patronu Malcolm Wilson: “Robert Kubica’nın Fiesta kullanacak olmasından dolayı çok heyecanlıyım. Sezon başından beri onu takip ediyoruz ve onu takımımızda görmeyi istiyorduk. 2014 sezonunda ondan güzel şeyler bekliyorum. 2013 sezonuna hazırlanış şekline bakarsanız, onun ne kadar istekli ve arzulu olduğunu görürsünüz. Bu azim bir çok pilotta yoktur. Başarıya giden yolda, M-Sport takımının ona gereken herşeyi verebileceğine inanıyorum” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı