KKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlar

KTKOD slalom finalini gerçekleştiriyor

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) yaz faaliyetleri, “Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Final Yarışı” organizasyonu ile tamamlanıyor.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD),yaz faaliyetlerinin sonuncusunu 22 Ağustos 2020 Cumartesi akşamı KKTC Başbakanlık Gençlik Dairesi Himayelerinde, Cemsa Karting Tesisleri’nde, Cyprus Wireless ana sponsorluğundaki Klasik Otomobil Slalom yarışı ile gerçekleştiriyor.

Yaz aylarının vazgeçilmez faaliyeti olan slalom yarışı, yüzden fazla klasik aracın katılımı ile saat 19.30’da başlayacak. Seyircilerin ücretsiz olarak izleyebileceği sezonun son slalom yarışında yine birbirinden renkli ve güçlü klasik araçlar hünerlerini sergileyecek. 2bin 150 metre uzunluğunda ve iki tur üzerinden yapılacak olan yarışın direktörlüğünü İsmet Tufan üstendi. DJ Dinç 80’ler ve 90’lar canlı müzik performansı ile izleyicilere müzik keyfi yaşatacak. Yaşar Köroğlu’nun sunumu ile gerçekleştirilecek olan gece sonunda dereceye girenlere sürpriz hediyeler ve kupaları takdim edilecek.

KTKOD’nin 2020 sezonunun dördüncü faaliyeti olan yarışın ardından yaz organizasyonları tamamlanacak. Zekai & Zekai ZES Enerji sistemleri, Oza Kahve, Penguin’ Parlour’un da katkı koyduğu yarışta hem yarışa katılacak olan ekiplere hem de izlemeye gelen seyricilere Zekai & Zekai LTD tarafından nano maske ve Oza Kahvelerinden ise 80’lerin unutulmaz aksesurarı olan ve özel tasarlanmış yaka rozetleri hediye olarak dağıtılacak.

Yarış günü saat 18.30’da kayıtların başlamasının ardından, pistin tanıtımı için formasyon turu yapılacak ve saat 19.30’da ilk klasik araç start alacak. Gece sonunda Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Yarışı’nda genel klasman ile kategorilerde ilk üçe girenler kupalarına kavuşacak.

Kategoriler şöyle:
İmal yılları 1945-1960 arası olanlar E Kategorisi;
İmal yılları 1961-1970 arası olanlar F Kategorisi;
İmal yılları 1971-1980 arası olanlar G Kategorisi;
İmal yılları 1981-1990 arası olanlar H Kategorisi.

Bu kategoriler dışında kalan 1991-1995 yılları arasındaki klasik araçlar Turing Kategorisi’nde yer alarak Genel Klasman dışında yarışacak.

Yine bu yarışta Bayan Kategorisi, VW Beetle Kategorisi ve BMW E30 Kategorisi de devam edecek ve derecelerde ilk üç sırayı alan pilotlar kupa alma hakkı kazanacak. Ayrıca OZA Kahveleri de tüm klasmanlarda dereceye giren pilotlara hediye takdim edecek. Fren testi bu yıl da sürecek. İki tur üzerinden yapılacak parkurda son turunu tamamlayan araç start noktasında yerdeki beyaz çizgiyi aracın ön ve arka tekerleri arasında kalacak şekilde durarak tamamlayacak.

Aliusta:  ‘’Camiada bizden beklentiler yüksek. Derneğimize yakışır şekilde sezonu tamamlamak istiyoruz’’
KTKOD Başkanı Burçin Aliusta da, klasik otomobil slalom yarışı için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek yarışmaya, 25 yaşını doldurmuş, yüzden fazla klasik ve spor aracın kaydının yaptırdığını söyledi.  Derneğin Korona virüs salgını nedeniyle yapılamayan faaliyetlerinin ardından bu yılın beklentileri üzerinde katılımlarla üç faaliyeti geride bıraktıklarını belirten başkan Aliusta,  Klasik Otomobil camiasında bu tür organizasyonlarda artık beklentilerin üzerinde olması ve çok geniş bir kesimin slalom yarışını beklediğini belirtti. Aliusta derneğin üzerine düşen görevlerini en iyi şekilde yaparak yine ses getirecek bir yarış gerçekleştireceklerini söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı