KKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlar

KTKOD sezonu açıyor

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, 2021 sezonunu şampiyona yapmadan açma kararı aldı. İlk etkinlik, 28 Mart 2021 Pazar günü yapılacak.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), “Siyah Plakalılar hazır mıyız? 7 aylık bir aradan sonra yollara çıkıyoruz” diyerek bir duyuru yayınladı. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 virüsü nedeniyle geçtiğimiz sezon şampiyona formatı olmadan etkinliklerini gerçekleştiren KTKOD yönetimi, bu sene de aynı şekilde organizasyonlarını gerçekleştirme kararı aldı.

Sezonu, geleneksel hale gelen, “Tekerlekler Cirilensin” gezisiyle açacak olan KTKOD, 28 Mart 2021 Pazar günü “10.Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezi ve Sergisi”ni yapacak. Yayınlanan duyuruda Mart, Nisan ve Mayıs aylarını içeren ilk bölümde 4 etkinlik yapmayı planladıkları açıklandı. Bunların ikisinin gezi, birinin sergi ve birinin de ralli olacağı belirtildi. Hem Nisan ve Mayıs aylarının programının, hem de sezonun geri kalanının programının ilerleyen günlerde açıklanacağı belirtildi.

İstikamet Gazimağusa – Palm Beach / Laguna
Sezonun ilk etkinliği 28 Mart 2021 Pazar günü Gazimağusa-Palm Beach bölgesinde olacak. Bu yıl onuncusu yapılacak olan “Tekerlekler Cirilensin” gezisi Cafe No.8 ana sponsorluğunda ve Gazimağusa Belediyesi himayelerinde yapılacak. Lefkoşa’dan konvoy şeklinde yola çıkarak, Gazimağusa Palm Beach Laguna bölgesine varacak olan klasik severler, deniz kenarında bulunan belediyeye ait otopark alanında sergi şeklinde yapılacak düzenleme ile klasik otomobil festivali havasında bir organizasyon yapmak için gerekli girişimlere başlandı.

Yayınlanan duyuru şu şekilde;
“Değerli Klasik Severler;
Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği olarak 2021 sezonumuz ile ilgili bir takım kararlar aldık. Tüm Dünyayı ve ülkemizi tesiri altına alana Corona virüs (COVİD-19) salgını nedeniyle geçen sezon olduğu gibi bu yıl da “Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası” yapmama kararı aldık. Bu kararımızda en etkili neden ise salgının ülkemizde halen devam etmesi, kısıtlama ve sınırlama kararlarının istikrarsız seyri olmuştur. Bu nedenlerle 2021 sezonumuzun faaliyetsel olarak devam etmesi, doğru zamanda doğru faaliyetler düzenlemek, sizleri daha güvenli ve sağlıklı organizasyonlarda bir araya getirmek için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Öncelikle Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan dönemde 4 organizasyon yapmayı amaçlıyoruz. İlk faaliyetimiz 28 Mart Pazar günü 10.Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezi/Sergisi olacak. Daha sonra gerçekleşecek olan Gezi, Sergi ve Ralli olmak üzere planlanan faaliyetlerimizin tarihlerini sizlere daha sonra paylaşacağız.

2021 yılımızın açılış faaliyetini 28 Mart Pazar günü yapmayı planladık. Bu yıl onuncu kez Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezi / Sergi faaliyetimizi Cafe No 8 ana sponsorluğunda ve Gazimağusa belediyesi himayelerinde gerçekleştireceğiz. Fakat halen yürürlükte olan kısıtlama kararları, belirlediğimiz tarihe kadar devam etmesi durumunda 28 Mart tarihini ileriki bir tarihe ertelemek durumunda kalabiliriz. Bizler, kararların daha da rahatlayacağını ve sınırlamaların kalkacağını düşünerek, 28 mart Pazar günü Lefkoşa’dan konvoy şeklinde yola çıkarak, Gazimağusa Palm Beach Laguna bölgesine varacağız. Deniz kenarında bulunan Belediyeye ait oto park alanında sergi şeklinde yapılacak düzenleme ile klasik otomobil festivali havasında bir organizasyon yapmak için gerekli girişimlere başladık.

Siz değerli klasik severler ve dernek üyelerimizden isteğimiz, aradan geçen yedi aylık zamandan sonra artık klasiklerinizi 28 Mart tarihine kadar hazırlamanızı ve özlenen kalabalık ortamları, rengarenk, birbirinden değerli klasiklerimizi gün yüzüne çıkarmak için hazırlıklarınızı tamamlamanızdır. Her zaman beklentilerin üzerinde işlere imza atan derneğimiz, hasret kaldığımız ortamlara tekrar geri dönmenin heyecanını şimdiden yaşamaya başladık. Bizlere her zaman sahip çıkan ve yanımızda olan siz değerli klasik sever dostlarımız ve dernek üyelerimiz, inanıyoruz ki bu hasrete rakor katılımla son vereceğiz. 28 Mart’ta görüşmek üzere.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı