KKTC KLASİK OTOMOBİL

KTKOD Şampiyonlar Balosu yapıldı

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, 2017 sezonunun tamamlanmasının ardından ödül törenini, 1 Aralık 2017 Cuma akşamı, Gönyeli’de bulunan Le Chateau Romance Restaurant’ta gerçekleştirdi.

Nisan ayında “Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezisi” ile 2017 sezonunun perdesini açan Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOK), NG Kütahya Seramik Cahit Necipoğlu rallisi ile yarışlara start vermişti. Mayıs ayında ise Yakın Doğu Üniversitesi sponsorluğunda Klasik Otomobil Sergisi ve YDÜ 27’nci yıl Rallisi yapılmıştı. Temmuz ayında Dikmen Belediyesi DİGEM hazine avcılığı ve Ağustos

ayında slalom yarışı yapılarak rallilere yaz arası verilmişti. Ağustos sonunda yapılan Şeherde Gece Rallisi ile de yaz  faaliyetleri tamamlanmıştı. Eylül ayında Malpas Klasik Otomobil Rallisi ve yılın son puan veren organizasyonu olan Bosphore Card Rallisi ile 2017 yılı tamamlanmıştı.

Bu yıl dokuzu şampiyonaya dahil toplam 11 etkinlik gerçekleştiren KTKOD, dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Gönyeli’de bulunan Le Chateau Romance Restaurant’ta düzenlediği baloda verdi. İlk kez 2006 yılında klasik otomobil ralli şampiyonası düzenleyen dernek, bu yıl 12’nci sezonunu tamamladı. Sezon boyunca organize edilen etkinliklerde yarışmacıların topladıkları puanlara göre hem genel klasmanda, hem de kategorilerde ilk üçe girmeyi başaranlar törende kupalarına kavuştu.

Şampiyon Ertan Namlı-Ayşe Namlı Çifti oldu
2017 KTKOD Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasında 245 puanla şampiyon Ertan-Ayşe Namlı çifti olurken, geçen yılın şampiyonu Ali-Pembe Kelebek çifti yarım puan farkla, toplamda 244.5 puanla yılı ikinci tamamlamayı başardılar. Üçüncülük ise İsmet-Ayşe Tufan çiftinin oldu.

Gecede ayrıca sezon boyu derneğe destek veren sponsorlara, görevlilere ve basına da teşekkür plaketleri verildi. Görev süresini bu balo ile tamamlayan Başkan İnanç Babaliki’ye dernek yönetimi teşekkür plaketi verirken, başkan Babaliki de tüm organizasyonların komite başkanlığını üstlenerek zorlu sezonu başarıyla tamamlayan Burçin Aliusta’ya teşekkür plaketi verdi.

Genel klasman
1.Ertan Namlı-Ayşe Namlı
2.Ali Kelebek-Pembe Kelebek
3.İsmet Tufan-Ayşe Tufan

E Kategorisi
1-İsmet Tufan-Ayşe Kibrit Tufan
2-İlker Canbulat-Nalan Canbulat
3-Rauf Kutalp-Volkan Alper Kıvrak

F Kategorisi
1-Olgun Bıçak-Fehim Öztoker
2-Talmaç Başkaya-Buket Başkaya
3-Coşkun Gürel-Nilüfer Ali

G Kategorisi
1-Ali Kelebek-Pembe Kelebek
2-Ertan Namlı-Ayşe Namlı
3-Hakkı Yorgancı-İsmihan Yorgancı

Bayanlar Kategorisi
1-Fatoş Arca-Seren Beyaz
2-Gonca Aközlüer-Suna Seçmen
3-Sultan Köroğlu-Meltem Ayaz

Çiftler Kategorisi
1-Ali Kelebek-Pembe Kelebek
2-Ertan Namlı-Ayşe Namlı
3-İsmet Tufan-Ayşe Kibrit Tufan

Turing Kategorisi
1-Murat Osmanoğlu-Safiye Osmanoğlu
2-Fatoş Arca-Seren Beyaz
3-Hüseyin Vaizoğlu-Fatma Vaizoğlu

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı