KKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlar

KTKOD’de final zamanı

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) 2019 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası final yarışı 26-27 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılıyor. Final öncesi düzenlenen toplantıyla yarış basına tanıtıldı.

Toplantıya; KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu başkanı Hasan Karaokçu, ZAYDER Başkanı Rabia Özcömert, Oza Kahve direktörü Umut Oza, KTKOD Başkanı Burçin Aliusta ve dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı. Mart ayında başlayan 2019 faaliyet takviminde 10 faaliyeti geride bırakan KTKOD, sezonun son etkinliği olan büyük finali, 26 ve 27 Ekim olmak üzere iki günde tamamlayacak.

Royalton Car Trading Ltd. ana sponsorluğunda yapılacak ralli, Şirket Direktörü Acar Acabey’in merhum babası Remzi Ulubatlı anısına düzenlenecek. Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon himayelerinde gerçekleştirilecek yarış dernekten yapılan açıklamaya göre 165 kilometrelik bir parkurdan oluşacak ve ülkemizin en uzun klasik rallisi olacak.

Dolu dolu bir program
Ralli için klasik severler, 26 Ekim 2019 Cumartesi Lefkoşa Eziç Restoran önünde toplanacak. Sabah saat 11.00’de ‘1’ kapı numaralı aracın startıyla başlayacak ralli, üç saatlik parkurun ardından Kaplıca bölgesinde bulunan Kaplıca Beach Resort & Hotel’de ilk günü tamamlayacak. Burada konaklama yapacak ekipler, eğlenceli bir ortamda akşam yemeği yiyecek. 27 Ekim 2019 Pazar günü sabah kahvaltısının ardından yarışın ikinci günü için saat 11.00’de ekipler start alacak ve iki saatlik güzargahın ardından Yeniereköy’de Royalton Grub’a ait Azure Beach Bay & Restoran’da yarışı tamamlayacak. Öğle yemeğinin ardından düzenlenecek törenle, kupa almaya hak kazananlar ödüllerine kavuşacak. Dernekten yapıla açıklamaya göre yarışa katılım için dernek üyelik şartı aranmayacak ve kayıtlar 25 Ekim 2019 Cuma günü saat 14.00’te tamamlanacak.

Aliusta: Yarışırken, ülkemizin güzelliklerini de keşfedeceğiz
Final rallisinin yarış direktörlüğünü KTKOD Başkanı Burçin Aliusta ve Yönetim Kurulu üyesi İnanç Babaliki üstlendi. Aliusta, “Yarış güzergahımızı itinalı bir çalışmayla belirledik. Ülkemizin en görülmeye değer noktalarında gerçekleşecek iki günlük yarışta klasik severler, toplam 17 köy geçecek. Yoğun bir sezonun ardından final yarışına katılacak ekiplerin hem kısa bir tatil yapmaları hem de tatlı bir rekabet ortamında yarışmalarını sağlamak için tüm çalışmalar tamamlandı” dedi. Yarış güzergahında bulunan köylerin tarihi dokularına dikkat çeken Aliusta, yarışın sadece kupa mücadelesi olmadığını aynı zamanda kültür turizmi açısından da önemli olduğunu vurguladı. Aliusta, dolu dolu geçen 2019 sezonuna yakışır şekilde final yapacaklarını belirtti.

“Neticeler canlı yayınlanacak”
14 yıldır kesintisiz gerçekleştirilen Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nın ardından 2019 sezonunun şampiyonlarının belirleneceği açıklanırken matematiksel olarak birçok ekibin halen şampiyonluk şansı olduğu belirtildi. Yarışın ilk günü ayrıca derecelerin derneğin resmi sitesinden canlı olarak verileceği duyuruldu. İkinci gün neticelerinin ise yarışın finişinde açıklanacağı belirtildi. Dereceye girenlerin ise kupalarını yıl sonu şampiyona balosunda alacakları ifade edildi. Kayıtların Cuma gününe kadar devam edeceği ve şu ana kadar 47 ekibin kayıt yaptırdığı açıklandı. Yarışın özel etaplarının yan sponsorlar tarafından isimlendirildiğini, bu etaplarda en iyi dereceleri yapan ekiplere özel hediyeler verileceği açıklandı. Ayrıca yarışın “best time” ödülünün Kaplıca Beach Resort & Hotel’den iki kişilik bir gece konaklama olduğu duyuruldu.

Klasik severler, çocukları gülümsetmeye devam edecek
KTKOD, slalom final yarışında olduğu gibi final rallisinde de Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ZAYDER) ile Oza Kahve’nin başlattığı ‘1 kadın hayat, 1 çocuk umut ’ projesine desteğini sürdürecek. Oza mobil kahve aracı klasik severlerin durak noktalarında, hizmet verecek. Kahve alıp bağışta bulunan klasik severler, destek bekleyen onlarca çocuğun yine umudu olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı