KKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlar

Klasikler, Zet’te slalom yapacak

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin 2020 Yaz Faaliyetleri, Döveç Group sponsorluğunda 17 Temmuz 2021 Cumartesi günü yapılacak klasik otomobil slalom yarışıyla başlıyor.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), Döveç Group and Companies sponsorluğunda 17 Temmuz 2021 Cumartesi akşamı, Lefkoşa’da ZET Karting Tesisleri’nde 2021 sezonunun ilk slalom yarışını gerçekleştiriyor. Yaz aylarının vazgeçilmez faaliyeti olan klasik otomobil slalom yarışı, her sezon klasik severlerin yoğun ilgisini görüyor. 25 yaşını doldurmuş tüm klasik araçların katılabileceği etkinlikte derneğe üyelik şartı aranmayacak.

Pandemi sonrası derneğin organize ettiği ilk yarış olan slalom yarışında pandemi kuralları gözetilerek tüm önlemler alınacak. Kayıtların 16 Temmuz 2021 Cuma günü saat 18.00’de kapanacağı açıklanırken yarışa katılmak isteyenlerin 0533 855 7799 numaralı telefonu arayarak veya 0533 869 1907 numaralı telefon numarasına WhatsApp üzerinden mesaj atarak kayıt yapılabileceği belirtildi. Yarışa katılım ücreti ise 100 TL olarak belirlendi.

17 Temmuz 2021 Cumartesi günü 18.00’den itibaren kayıt işlemleri tamamlancıktan sonra pistin tanıtımı için formasyon turu atılacak. Saat 19.00’da ise ilk klasik aracın start almasıyla organizasyon başlayacak. Klasik otomobil slalom yarışında genel klasman ile kategorilerde ilk üçe girenlerin, gece sonunda kupalarını alacağı açıklanırken ayrıca Oza Kahveleri’nden de zengin hediyeler dağıtılacağı duyuruldu.

Yarış canlı yayınlanacak
Gelengül Production aracılığı ile yarış, 1’i havadan olmak üzere 7 kamera ile derneğin Facebook hesabından canlı yayınlanacağı açıklandı. Klasik severler bu heyecanı bulundukları yerden de izleyebilecekleri duyuruldu.

Genel Klasman kategorileri;
Daha önce açılan Kadınlar, Volkswagen Beetle ve BMW E30 kategorilerinin yanına bu yarışta Mini kategorisi de ekleniyor. İki tur üzerinden yapılacak parkurda son turunu tamamlayan araç start noktasında yerdeki beyaz çizgiyi aracın ön ve arka tekerleri arasında kalacak şekilde durarak, fren testini başarılı bir şekilde yapmaya çalışarak tamamlayacak.

  • İmal yılları 1945 / 1960 arası olanlar E Kategorisi;
  • İmal yılları 1961/1970 olanlar F Kategorisi;
  • İmal yılları 1971/1980 olanlar G Kategorisi;
  • İmal yılları 1981 / 1990 olanlar H Kategorisinde yarışabilecek.
  • Bu kategoriler dışında kalan 1991 / 1996 yılları arasındaki klasik araçlar Turing Kategorisi’nde yer alarak Genel Klasman dışında yarışacak.

ZAYDER ve OZA Kahveleri iş birliğinde ASYA Bebek için seferberiz
KTKOD Başkanı Burçin Aliusta, “Bildiğiniz üzere derneğimiz, her yıl birçok sosyal sorumluluk projesine de imza atarak, ülkemize ve ülke insanımıza hizmeti bir borç bilmektedir. Cumartesi gerçekleştireceğimiz yarışımız da bu anlamda önemli bir kampanyaya destek verecektir” dedi. Henüz 8 aylık küçük bir bebek olan Asya Polatlı’ya doğumundan 2 ay sonra SMA hastalığı teşhisi konduğunu ve 6 aydır makinelere bağlı yaşamını sürdürdüğünü hatırlatan Aliusta, Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’nin (ZAYDER) öncülük ettiği yardım kampanyasında “Biz de varız” dediklerini vurguladı. Aliusta, yarışın yapılacağı alanda yer alacak OZA Kahvelerine ait mobil kahve aracından yapılacak tüm alışverişin gelirinin, Asya bebeğin tedavisi için kullanılacağını ifade ederek arzu eden klasik severlerin ZAYDER üzerinden de bağışta bulunabileceğini söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı