KKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlar

Klasikler Lefkoşa’da hazine aradı

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) organize ettiği “Klasik Otomobil Hazine Avcılığı-Lefgoşa’nın Hazineleri” etkinliğine 57 klasik araç katıldı. “En İyi Korsan” Fahriye-Sultan Köroğlu-Ayşe Deveci ekibi oldu.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, “Klasik Otomobil Hazine Avcılığı” faaliyetini 8 Ağustos 2020 Cumartesi akşamı gerçekleştirdi. Yılın üçüncü organizasyonu olan etkinlik, “Lefgoşa’nın Hazineleri” adıyla yapıldı. 57 klasik aracın katıldığı etkinlik, çok keyifli ve eğlenceli geçti.

Lefkoşa Levent İlkokulu otoparkında başlayan etkinlikte klasik severler bulmaları istenen yedi farklı noktadan geçerek finişe ulaşmaya çalıştı. Lefkoşa’nın tarihinde önemli yerleri ve mekanları bulmaya çalışan ekiplere Kıbrıs tarihi ve Kıbrıs şivesine ait kelimelerden oluşan 21 soru soruldu, gidecekleri bir sonraki tarihi noktayı bulmaları için yönlendirme yapıldı. Lefkoşa’yı gezen klasik severler yine geçtikleri yerlerden ilgiyle takip edildi.

“En İyi Korsan” düelloda belli oldu
Yarışmada, iki ekip 21 sorunun 18’una doğru cevap vererek finalde düelloya kalmayı başardılar. Fahriye Köroğlu-Sultan Köroğlu ve Ayşe Deveci’den oluşan ekip finalde Salih Öztunç-Seren Yorulmaz ekibine üstünlük sağlayarak “En İyi Korsan Ekip” ödülünü kazandılar. Üçüncülük ise 16 doğru cevapla Kemal – Mine Köroğlu Çiftinin oldu.

150 kişinin katıldığı etkinlik, gecenin son noktası olan Bigos Grill Restoranda sunulan akşam yemeğinin ardından tamamlandı. KTKOD Başkanı Burçin Aliusta da derneğe ve faaliyetlerine sahip çıkan üyeler ile klasik severlere teşekkür ederek beklenenin üzerinde katılım sağlanmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi. 22 Ağustos’ta Yaz faaliyetlerinin sonuncusunu yaparak veda edeceklerini belirten Aliusta, “Biz, her faaliyette üyesi artan, büyüyen bir aileyiz” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı