KKTC KLASİK OTOMOBİL

Klasik Otomobiller Cumhuriyet Rallisi İçin Yola Çıkıyor

3’üncü Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi” Kuzey Kıbrıs Turkcell’in sponsorluğunda Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü tarafından düzenleniyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 30’uncu yıldönümü nedeniyle “3. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi” Kuzey Kıbrıs Turkcell’in sponsorluğunda Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü tarafından düzenleniyor.

16-17 Kasım tarihleri arasında yer alacak ralli, 16 Kasım Cumartesi günü 14:30’da Zet Karting’de slalom etkinliği ile başlayacak. 17 Kasım Pazar günkü etkinlikte ise sabah 09.45’te Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca’nın yapacağı test sürüşünün ardından, saat 10.00’da yarış startı verilecek. Klasik ve Spor otomobiller, Girne girişindeki Onar Village önünde saat 13.30’da finali yapacak.

Finalin ardından düzenlenecek ödül töreniyle, “III. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi”ndeki başarılı isimler ve katkı koyanlar ödüllendirilecek. Ödül töreni, protokolün de katılımıyla Onar Village’te yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Simavi Aşık, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek rallinin “uluslararası” niteliğine de vurgu yaparak, “Cumhuriyet Rallisi’ne geçmiş yıllarda olduğu gibi Türkiye ve Almanya’dan da ekipler katılacak. İngilizler ve Ruslar yine bu rallide yarışacaklar. KKTC’den de ev sahibi olarak birçok katılımcımız bulunmaktadır. Çok keyifli ve heyecan verici bir yarışma olacağını düşünüyoruz. Etkinliğe 25 yaş üstü klasik otomobili olan herkes katılabilir. 15 Kasım saat 18.00’e  kadar kayıtlarımız sürecektir. www.kktsok.org adresinden kayıt için detaylara ulaşabilir” dedi.

Rallide genel klasman, kategoriler, kadınlar kupası, karma ekip kupası, ziyaretçiler kupası, en genç yardımcı sürücü, en eski ve en küçük otomobil kupaları, ralli ruhu kupası gibi ödüller verilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı