KKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlar

Klasik Otomobil Derneği sezonu açıyor

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), yarıda kalan 2020 klasik otomobil faaliyet sezonunu tamamlamak için düğmeye bastı. Negatif ortamı pozitife çevirmek için sezona başlama kararı alan dernek yönetimi, 6 farklı organizasyon ile yola çıkıyor.

Tüm dünyayı ve ülkemizi tesiri altına alan Covid 19 salgını nedeniyle etkilenen 2020 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası, bu yıl şampiyona şeklinde yapılmadan tamamlanacak. Dernek yönetim kurulu, sezon başında açıklanan takvimin ilk 5 faaliyetinin yapılamadan geride kaldığını ve takvime 27 Haziran 2020 Cumartesi günü Cyprus Wireless Klasik Otomobil Festivali ve Slalom Yarışı ile başlayacaklarını duyurdu. Gecikmeli sezona hızlı bir giriş yapmak isteyen dernek yönetimi, büyük katılımlarla yaptığı ve bir festival havasında gerçekleşen klasik otomobil slalom yarışı ile sezona merhaba demeye hazırlanıyor.

Dernek başkanı Burçin Aliusta, bu yıl 15’inci yaşına giren derneğin ilk kez salgın nedeniyle şampiyona düzeninde organizasyon yapamayacağını belirtti. Üyelerden ve klasik severlerden gelen yoğun talep ve istek doğrultusunda 2020 sezonunu çeşitli faaliyetlerle, hijyen ve sağlık kurallarına uyarak en iyi şekilde tamamlama kararı aldıklarını söyledi. Geride kalan ve yapılamayan 5 faaliyetin ardından derneğin bundan sonraki çalışmaları Yaz ve Sonbahar faaliyetleri olarak devam edeceğini belirten başkan Aliusta, ülkemizde açılımın henüz tamamlanmadığına da dikkat çekerek, yapılacak olan faaliyetlerin ve açıklanan organizasyonların herhangi bir vakanın görülmesi durumunda etkilenebileceğini söyledi.

Buna göre dernek yönetim kurulu 2020 yılında 6 organizasyon yapma kararı aldı. Toplamda iki yarıştan oluşacak olan ve ilki 27 Haziran tarihinde yapılacak olan “Cyprus Wireless Klasik Otomobil Festivali ve Slalom Yarışı” organizasyonunun ardından 1 Klasik Otomobil Hazine Avcılığı, 3 Klasik Otomobil Rallisi ile sezon tamamlanacak. 4 ay içerisinde yapılması planlanan 6 organizasyon Ekim ayında son bulacak. Faaliyet tarihleri sponsorlarla görüşüldükten sonra açıklanacak. Yeni kurallar çerçevesinde yapılacak olan yarışlara yine ilginin ve katılımın yüksek olması bekleniyor. Başkan Aliusta yapılacak olan organizasyonların, klasik severlere ve dernek üyelerine sunacağı çalışmaların salgın nedeniye oluşan  negatif havayı pozitife çevirme, katılacak olan klasik severlere moral  motivasyon sağlamak ve teması ve riski minimum seviyede tutarak herkesin eğlenip hoş vakit geçirmeleri üzerine olacağını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı