KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

KKORD 2020 Offroad Şampiyonası Alagadi’de başlıyor

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2020 KKORD Offroad Şampiyonası, 1 Mart 2020 Pazar günü Alagadi’de yapılacak olan “6.Veleddin Hüdan Offroad yarışı” ile başlıyor.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun himayesinde Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği, 2020 KKORD Offroad Şampiyonası 1 Mart 2020 Pazar günü başlıyor. Sezonun ilk yarışı Alagadi’de merhum üye Veleddin Hüdan anısına altıncı kez yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünü üstlendiği yarışta ekipler yaklaşık 6 kilometrelik etabı, sprint şeklinde, biri antrenman olmak üzere üçer kez geçecekler. Offroad etapları arasında en sevilenlerden biri olan Alagadi etabında yapılacak yarış, seyircilere de 1 noktadan büyük bir bölümünü izleme imkanı tanıyor.

11.00’de startı yapılacak yarışta ekipler üçer dakika arayla start alacaklar ve iki kısım üzerinden mücadele verecekler. Antrenman etabı başlama saati 11.30, ilk etap başlama saati 13.00 ve ikinci etap başlama saati 14.30 olarak belirlendi. Ödül töreninin ise takribi 15.30’da yapılması planlanıyor. Ekipler araçlarının motor hacimlerine göre 4 sınıfta mücadele edecekler. Kayıtlar ise 27 Şubat 2020 Çarşamba günü tamamlanacak.

Yarış, Baştaşlar İnşaat, Güven Sigorta, Pirelli, Avese Reklam, Ömüral Oto, Enerji Radyo, Lapta Belediyesi ve Eren Motors’un da katkılarıyla hayata geçirilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı