KKTC OFF-ROAD

KKORD 2018 Offroad Şampiyonası Alagadi’de başlıyor

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2018 KKORD Offroad Şampiyonası 11 Mart 2018 Pazar günü Alagadi’de yapılacak “5.Veleddin Hüdan Offroad yarışı” ile başlıyor.

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin de desteği ile 2018 KKORD Offroad Şampiyonası 11 Mart 2018 Pazar günü başlıyor. Sezonun ilk yarışı Alagadi’de merhum üye Veleddin Hüdan anısına beşinci kez yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünü üstlendiği yarışta ekipler 3 kilometrelik parkuru ikişer kez geçecekler. Offroad parkurları arasında en sevilenlerden biri olan Alagadi parkurunda yapılacak yarış seyircilere de tüm parkuru 1 noktadan izleme imkanı tanıyor. 10.30’da başlayacak yarışta ekipler üçer dakika arayla start alacaklar ve iki kısım üzerinden mücadele verecekler. Öğle 13.30’da yapılacak ödül töreni ile tamamlanması planlanan yarışta ekipler araçlarının motor hacimlerine göre 4 sınıfta mücadele edecekler. 7 Mart 2018 Çarşamba günü kayıt işlemleri tamamlanacak yarışın basın toplantısı 8 Mart 2018 Perşembe sabahı Lefkoşa Eziç Restaurant’ta yapılacak.

Yarış, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin yanı sıra; Sağlık Bakanlığı,  Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü, Güven Sigorta, Bigibox ve Enerji FM’in destekleri ile gerçekleştirilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı