DiğerKKTC MotorSporlar

KITMOK 2020 sezonunu noktaladı

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu (KITMOK) Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 virüsü nedeniyle 2020 sezonunu iptal ettiklerini, 2021 sezonu için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Ülkemizde Motokros, Enduro, Motodrag, Supermoto ve Mototırmanma dallarında yarışların organizasyonunu yapan Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nda, 2020 sezonu iptal edildi. Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği toplantı sonrası yapılan açıklama ile ülkemizin içinde bulunduğu koşullarda yarışçıları ve seyircileri risk altına almak istemedikleri gerekçesi ile sezonu noktalama kararı aldıkları açıklandı.

Yılın başında yoğun bir takvim oluşturan KITMOK, Mart ayında, sezonun ilk etkinliği öncesi Pandemi engeline takılarak sezonu askıya almıştı. Temmuz ayında genel kurul gerçekleştirerek üyelerden aldıkları oylarla, yönetime yaptıkları takviyelerle devam yetkisi alan KITMOK başkanı İbrahim Önderoğlu ve Yönetim Kurulu, yaptıkları çalışmalarla sezona hazır hale gelmişlerdi fakat son dönemde artan yerel vakalar nedeniyle bu kararı aldı. 2021 sezonu için çalışmalara da başladıklarını açıklayan Önderoğlu, “Önümüzdeki sezon daha sağlıklı şartlarda görüşmek üzere” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı