Kemal KaradumanKKTC RALLİYazarlar

Kemal Karaduman: “Güvenliği Elden Bırakmayalım”

Değerli Sporcular ve yazılarmı takip eden sporseverler.

Öncelikle Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nda Başkanlık görevini devralan Hüseyin Andaç’ı ve yönetimindeki arkadaşları tebrik eder, başarılar dilerim. Camiamıza hayırlı olmasını dilerim.

3 Mayıs 2015 Pazar günü, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize edeceği yarışın etapları açıklandı. Dikmen-Hamitköy barajı arasında bulunan etaplarda yapılacak olan yarışta 2 farklı etabın hem düz hem ters geçilecek şekilde hazırlanması ile 4 farklı etap koşulacak.

Kayıtlar 15 aracın katılımıyla kapandı. Bir çok iddialı pilotun kayıt yaptırması heyecanın işaretcisi oldu.

Sporu seven ve yarışı izlemeye gelecek olan herkesin pazar günü kendi can güvenliklerini düşünerek gerekli tedbiri elden bırakmadan, güvenli bir mesafeden yarışı izlemesini özellikle söylemek istiyorum.

Ancak bu yazımı sizlerle paylaşarak sporculara duyurmak istediğim bir konu var. Etapların düz ve ters etap olarak kullanılacağından dolayı, antreman amaçlı çalışma yapacak olan sporcuların parkur içerisinde çok dikkatli bir çalışma yapmaları gerekir.

Hatta bence antremanlar için kurum tarafından çalışmaların günlere bölünerek yapılması olası istenmedik kaza olasılığını ortadan kaldırır.

Herkese başarılar dilerim.

Saygılarımla.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı