Kemal KaradumanKKTC RALLİYazarlar

Kemal Karaduman: “Gündeme Bomba Gibi Düştü”


Değerli takipcilerim ve Ralli sporuna gönül verenler…

Yine sizlerle birlikte olmak ve görüşlerimi, düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Mayıs ayı içerisinde 2014 yılı Şampiyonu Fikri Macila, müthiş bir atılımla yurt dışından yeni bir araç getirerek gündeme oturdu.

Aracın maliyeti ve özel bir ekiple servisinin yapılması gerektiği için bu tür araçları ralli severler ancak yurt dışında seyretme imkanı bulduklarından, yeni alınan bu aracı parkurda görmek için sabırsızlıkla ralliye katılım gününü, deyim yerindeyse dört gözle beklemeye başlamışlardı.

SKODA FABİA Super 2000 nerdeyse adaya geliş gününden itibaren bir ilgi akınına uğrayarak ziyaret edildi.

Gönyeli Rallisi’ne çok kısa bir süre kala aracın adaya gelişiyle, bu ralliye Fikri Macila’nın yeni aracıyla katılıp katılmaycağı merak konusu oldu. Macila’nın yarışa yeni aracıyla kayıt yaptırmasıyla bu merak  son buldu fakat bu sefer de Fikri’nin bu araçla parkurda neler yapabileceği konuşulmaya başlandı.

Benim yıllardır ralli sporunun içinde bulunmamla edindiğim tecrübelere dayanarak şahsi düşüncem şudur ki; Herkesin sürücüden bir beklentisi varken, yeni bir araca geçerken, o araç ile sürücüsü belli bir sürüş saatini doldurmadan, uyumluluk saglamadan, aracı tanımadan ralliye katılmasının yanlış olduğudur.Hele ciddi rakipleriniz varken hata diye düşünürüm. Yinede Gönyeli Rallisi’nde Fikri’nin ve co-pilotu Nebil’in iyi bir başarı elde ettiklerini düşünürüm.

Evet gelelim rallinin yıldızına. Tabii kim diye sorarsanız Ömer yıldız. Co-pilotu ve servis ekibiyle yanından ayrılmayan ailesi. Ömer yılların verdigi tecrübesini konuşturarak adeta Ömer Yıldız havayollarını yaşattı. Parkurda ustalığını sergileyerek seyirciye müthiş anlar yaşatarak yine birinciliği birine kaptırmadı.Kullandığı araç seri imalat grup N  Mitsubishi Lancer Evo 6 adeta uçuyordu. Burdan kendisini ve ekibini tebrik ederim.

Yarışın en talihsiz isimlerinden iddiali pilot Deniz Denner ve co pilotu Ömer Topcu, hatalarının bedelini üçüncülükle ödediler. Toprak zeminden asvalta çıkış noktasında çok zaman kaybetmeleri bunun başlıca nedenleri.

Tüm yarışmacılar çok büyük gayret ve özverili hazırlandıkları Gönyeli Ralli Sprint yarışında adeta seyirciye şov yaparak harika anlar yaşattılar. Ben tüm katılımcıları burdan tebrik ederim.

Şimdi gözler İskele Rallisi’ne çevrildi ve herkes o günü (4-5 Temmuz ) dört gözle bekler durumdalar.

Bunun yanında Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu, Gönyeli Rallisi’nde mükemmel bir organizasyona imza attı. Başta Niyazi Tekindor ve Ortaç Çetiner’i ve tüm görev alan arkadaşları tebrik ederim.

Seyircisi ve basın mensubunun bol olduğu bir yarış izledik. Ben tekrardan isimlerini yazmadığım tüm Rallici ve co-pilotları başarılarından ve seyirciye harika bir gün yaşatmalarından dolayı tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim.

Sizlerle tekrar birlikte olana kadar sağlık ve güzel günler dilerim.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı