Kemal KaradumanKKTC RALLİYazarlar

Kemal Karaduman: “ERC’ye katılım önemli”

Değerli ralli severler ve takipcilerim…

Uzun bir aradan sonra yine sizlerle birlikteyim.

Yine bildiğiniz gibi ralli sporunun bu günlerdeki sıcak gündemi 2016 Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) Kıbrıs Rallisi. Bu yıl bu yarışın yine bir etabı güney komşumuz topraklarıyla ortak koşulacak ve üçüncüsü gerçekleşmiş olacak.

Bu etap ile seyircinin hasret kaldığı muhteşem arabaları ve sürücüleri izlemek mümkün olacak. üzülerek söylüyorum, ne yazık ki bu yarışta yine sadece bir etabın yarısı KKTC’de koşuluyor. Halbuki koşulacak olan parkur sayısını çoğalması çalışması yapılabilirdi ve bu yarışın ülkemizi tanıtımı için kullanmak güzel olabilirdi.

Yarışa sayılı günler kala hala bu yarış için elle tutulur bir adım atıldığını göremiyorum. Başarılı bir organizasyon sıkı çalışma, özveri ve gayret gerektirir. Bu yarışın 2014 yılındaki ilk organizasyonu unutulmaz anılarla dolu. İlk sporcumuzun start alışı ve KKTC’ye geçişi sırasında o tribünlerdeki alkış ve heyecan görmeye değerdi.

Bu organizasyon çok zor şartlarda gerçekleşmişti. O günlerde bu görevi üstlenen Tigin Kişmir’i ve ekibini tekrardan tebrik ederim. Bir ilki hatasız başarmışlardı.

Evet şimdi bu güne dönecek olursak ERC yarışına çok az bir süre kaldığını zaten yazdım. Merak ettigim ERC yarış listesinde kaç tane sporcumuzun ismini göreceyiz? Katılım ne olacak henüz belli değil ama yarışa katılmak başka birşey benim bahsettiğim ise şudur yarışın ERC kategorisi yarışcı kayıt listesidir.

Bu kayıt listesinde; ya güney komşumuzun FIA tarafından tanınan kulübünden lisans çıkararak yarışacaksın, yada Türkiye’den lisans çıkarıp Türk bayrağı ile yarışacaksın. Umarım Türk katılımcı olarak katılım sayımız fazla olur.

Bu yıl bildiğim kadarıyla yine Tigin Kişmir bu yarışın topraklarımızdan geçecek olan bölümünde görevi üstlendi. Biz spor severlere düşen görev ise elden gelen yardımı ve reklam amaçlı sponsorluğa katkı koyup en güzelini eldeki imkanlarla gerçekleştirmelerine katkı koymaktır.

ERC yarışına katılacak olan sporculara, ekiplerine ve organizasyonu gerçekleştirecek arkadaşlara başarılar dilerim.

İlerdeki günlerde gelişen olayları ve bu büyük organizasyon hakkında paylaşımlarım olacaktır.

Hepinize saygılarmı sunarım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı