Kemal KaradumanKKTC RALLİYazarlar

Kemal Karaduman: “Doğrular, Yanlışlar”


Değerli takipcilerim ve Ralli sporuna gönül verenler. Uzun bir aradan sonra yine sizlerleyim.

Elimden geldiğince Ralli konularında,  sizlerle görüşlerimi,  gelişen, yaşanan olumlu ve olumsuz herşeyi kendi görüşümce paylaşmak için gayret gösteriyorum.

2014 yılının Motorspor faaliyetlerinin sonlarına doğru gelindi.

***

Herkesin heyecenla beklediği ERC yarışı başarıyla tamamlandı. Bu yarışa katılan, yarışı bitiren veya bitiremeyen, fakat ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı tekrardan tebrik ederim.

Bu organizasyonda görev alan ve gerçeleşmesinde katkı koyanları da unutmamak lazım. Temennim bunun devamıdır. Belki sporla olsun Dünya’ya açılma fırsatını yakalamış oluruz.

Tek üzüldüğüm konu ise bu yarışa katılan sporcularmıza yarış sonrasında en azından birer anı plaketi verilmemesidir.

Bu yarışın maddi boyutları katılımcı için çok yüksek olmasına rağmen, buldukları sponsor yardımları ve kendi imkanları ile iyi bir katılımda bulunuldu. Yarışmacılar, yokluk içerisinde mücadele vererek yılmadan “BİZ DE VARIZ” Dediler.

***

Sezonun en büyük yarışlarından biri olan Ulusal Rallimiz geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Pek izleme fırsatım olmadı. “Neden?” diye sorarsanız, Ralli, geçmiş dönemlerde de ayni durumla karşılaştığımız gibi yine Cuma ve Cumartesi yapıldı. Her yıl avın açılış tarihi bahane edilerek yaşanılan bir durum. Halbuki Ulusal Rallimizi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) Ralli fikstüründe beşinci veya altıncı sıraya almasıyla hem ralliye katılım çoğalacak, hem de bu büyük ralli diye adlandırdığmız Ralli Ekim’e sarkmamış olacak. Otomobil kurumu’nun gayretiyle belki bundan sonra bunu düşünüp değerlendirirler.

Yarışın son üç etabı olan Balıkesir etabını seyrettim. Sadık Bilgimer, son ana kadar tabiri caizse Deniz Denner’in nefesini ensesinde hissederek tam gaz çok iyi bir şekilde sürdü ve finişi görerek yarışın birinciliğini elde etti.

Deniz Denner – Ömer Topcu ikilisi ise güzel bir uyum içerisinde, yarışın ikincisi oldular. Fikri Macila – Mehmet Mişon ikilisi yarışı üçüncü bitirmelerine rağmen 2014 yılının şampiyonluğunu garantileyerek sezona imzalarını attılar.

Yarışa katılan ve yarışan tüm yarışmacıları burdan tebrik eder, Tüm sporcularımızın yarışlara katılabilmesi için “SPONSOR” ve katkı şart diyerek tüm Otomobil Kurumu çalışanlarına kolay gelsin der herkese başarılar dilerim.

Sayılarımla..


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı