Kemal KaradumanKKTC RALLİYazarlar

Kemal Karaduman: “Başka Etaplar Seçilebilirdi”

Değerli takipcilerim ve Ralli severler. Uzun bir aradan sonra yine sizlerleyim.

Hayırlısıyla 2015 yılı ralli sezonuna 22 Mayıs 2015 tarihinde, Sprint Rallisi ile adım atıldı. Ben de yarışı izledim ve büyük bir zevk aldım. Yarışmacı ve seyircisi sayısı fazla bir yarış seyrettik. Güzel bir havada, ufak tefek aksiliklerle, yarışın finişi yapıldı.

Ancak takvimdeki bir sonraki yarış 5 Nisan 2015 tarihinde yapılması planlanırken olaylar patlak verdi ve yarışın iptaline, ileride belirlenecek bir tarihe atılmasına karar verildi. Neden mi? Çelişkili açıklamalar herkesin kafasında soru işaretleri yarattı. Benim edindigim bilgi doğrultusunda yarışın yapılacağı bölgede etabın bir tanesinin bölge konumu itibarı ile tehlike arz ettiğidir.

Tabi bu gelişen olay üzerine bölge muhtarı başka bir güzergah veya etap kullanılmasının doğru olacağını belirtmiş ve bu tehlikeli bölgenin kullanılmasına karşı çıkmış. Böylece otomobil kurumu’nun yarışı iptal ederek ertelemesine sebep oldu.

Ben bu olayda yarışın ileri bir tarihe ertelenmesini her ne kadar da doğru bulmasam da, düşüncelere saygı göstermek lazım. Otomobil kurumu yarışı ertelemek yerine, tarihi belli olmayan ve takvimde yaradacağı sıkışıklıkla zora gireceklerine, belirlenen tarihlerde yarışı başka parkurlara taşıyarak yarışın yapılmasını sağlayabilirdi. Çünkü yarış parkuru ile ilgili hiç bir açıklama yapılmamıştı henüz. Yarışla ilgili hiçbir açıklama yapılmadan başka bir bölgeye kaydırmak olabilirdi.

Neyse hayırlısı olsun derim ve sezon içerisinde başka aksiliklerin yaşanmamasını temenni ederim. Otomobil kurumu ve çalışanlarına kolay gelsin der, sporculara sabır ve metanet dilerim.

Yine birlikte olana kadar hoşçakalın.

Saygılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı