KKTC TIRMANMA RALLİ

Kazanan Denner-Topcu ikilisi

KKTC 2018 Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı Kaplıca-kantara arasında hazırlanan kısa parkurda 30 Eylül 2018 Pazar günü yapıldı. yarışı Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi kazandı.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun Şeker Sigorta katkılarıyla düzenlemiş olduğu, Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nın üçüncü yarışı Kaplıca-Kantara kısa etabında 15 aracın katılımıyla gerçekleşti. Yarışmacılar biri antrenman olmak üzere 3 kez parkuru geçtiler. Deniz Denner, Mehmet Çocuk, Doğa Koyuncu ve Hasan Reyhan arasında büyük çekişmeye sahne olan yarışta en iyi dereceyi Mitsubishi Lanver Evo 5 araçları ile yarışan Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi elde etti. İki kez 1 dakika 48.7 saniyelik derece elde eden Denner-Topcu ikilisini 1 dakika 50.4 saniyelik dereceleri ile aynı ismi taşıyan iki kuzen, Hasan Reyhan’lar takip etti. Saniyenin sadece 1000’de 4 farkıyla Mehmet Çocuk-Ahmet Akbıçak ikilisi üçüncü olurken Mazda Rx-7 aracıyla Doğa Koyuncu dördüncü oldu.

Drift araçlarının gösteri sürüşü yaptığı organizasyonda Genel klasmanda olduğu gibi E2 sınıfında da ilk 3 değişmedi. Birinci Deniz Denner-Ömer Topçu ikilisi, ikinci Hasan Reyhan-Hasan Reyhan ve üçüncü Mehmet Çocuk-Ahmet Akbıçak ikilisi oldu.

E3’de Kemal Topçuoğlu-Orçun Yırık ikilisi birinci oldu. E4’de birinci co-pilotsuz yarışan Doğa koyuncu olurken, ikinci Ahmet Debreli-Tunç Derebey, üçüncü Eray Özvurulmuş-İzem Özvurulmuş ikilisi oldu. S1’de Halil Mulla-Hasan Damdelen ikilisi birinci olurken, Ayer Argün-Fezile Yorgancıoğlu ikilisi ikinci oldu. Sınıf T1’de ise birinci Ozan Birşen-Serkan Bolkaner ikilisi oldu.

Kantara Meydanı’nda gerçekleşen ödül töreninde ödülleri, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu takdim etti. Tırmanma şampiyonasında sezonunun bir sonraki yarışı 29 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı