KKTC KARTINGKKTC MotorSporlar

Kartingde ilk yarışı Özçınar, Efeefe, Güryel ve Çınar kazandı

2020 Akdeniz ROK Cup Karting şampiyonası’nda sezon Cemsa Sporting Center’de yapılacan yarış ile başladı. İlk yarışta Niyazi Özçınar, Mustafa Efeefe, Tolga Güryel ve İzzet Çınar kategorilerinde kazanan isimler oldu.

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği tarafından organize edilen; Spor Dairesi, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Cemsa, Bake Shop, NHG Construction, Netonline ve MAK Petrol’ün katkılarıyla hayata geçirilen 2020 Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası 21 Haziran 2020 Pazar günü Cemsa Sporting Center’de yapılan yarışla başladı.

Sabahın erken saatlerinde antrenmanlar ve sıralama turlarıyla başlayan organizasyon, ilk ayak yarışları ve final yarışları ile devam etti. Mini, Junior, Senior ve Master olmak üzere 4 kategoride yapılan organizasyonda, 4 ve 5 yaşlarındaki 4 minik yarışçının gösterisi de seyircilerin yoğun ilgisine sahne oldu. Karting Kulübü’nün misyonlarından olan minik sporcu yetiştirme çalışmaları kapsamında akademi üyeleri Ateş Karalım, Su Karalım, Dalman Yücel ve Olgun Yücel seyircilerden büyük alkış aldı.

7-13 yaş arası minik sürücülerin yarıştığı Mini kategoride çekişme yaşandı. Birbirlerine yakın mücadeleler sergileyen yarışçılardan Niyazi Özçınar birinci, Hasan Macila ikinci ve Rüzgar Miralay üçüncü oldu.

13-16 yaş arası yarışçıların mücadele ettiği Junior kategoride heyecan bir an olsun dinmedi. Temaslar ataklar ve geçişlerin bol olduğu kategoride ilk ayağı kazanan Mustafa Efeefe günün birincisi oldu. Mete Saygın ikinci olurken, ilk ayakta Necati Hasan Güney ile iki kez temas yaşayarak geride kalan fakat final yarışını kazanarak puan toplayan Demir Emre günün üçüncüsü oldu. Necati Hasan Güney ise ilk ayakta yaşadığı temasların ardından kontrol amaçlı son yarışa çıkamadı.

Gençlerin mücadelesine sahne olan Senior kategoride Tolga Güryel ile Mert Uzun seyircilere keyifli dakikalar yaşattı. Gün sonunda gülen isim Tolga Güryel oldu. Masterlerde ise İzzet Çınar hırslı rakibi Güner Ballı’yı geride bırakmayı başardı.

Yarış sonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere kupalarını Sn. Ünal Üstel, Sn. Aytaç Çaluda ve Dernek Başkanı Sn. Tigin Güryel takdim etti. Sezon, 5 Temmuz Pazar günü Cemsa Sporting Center’de yapılacak ikinci yarışla devam edecek.

1.Yarış Sonucu
Mini Kategori
1.Niyazi Özçınar 40 Puan
2.Hasan Macila 34 Puan
3.Rüzgar Miralay 30 Puan
Junior Kategori
1.Mustafa Efeefe 37 Puan
2.Mete Saygın 32 Puan
3.Demir Emre 31 Puan
4.Salih Zeki Hafız 28
5.Necati Hasan Güney 13 Puan
6.Mehmet Salih Çelikden 11 Puan
Senior Kategori
1.Tolga Güryel
2.Mert Uzun
3.Umut Araz
Master Kategori
1.İzzet Çınar
2.Güner Ballı
3.Serkan Bolkaner

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı