TOSFED

Karabük’ün Galibi Durdu-Uzun Ekibi

2018 Türkiye Offroad Şampiyonası altıncı yarışı 27-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Karabük-Safranbolu Otomobil ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği (KARDOFF) tarafından Karabük’te gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesi arkasında yer alan parkurda gerçekleştirilen yarış, 22 araç ve 44 sporcunun katılımına sahne oldu. Organizasyonun ilk gününde Çamlıköy Köyü mevkiinde yer alan 16 kilometrelik orman etabında mücadele eden ekipler, ikinci gün ise 9 kilometre uzunluğundaki seyirci etabında kozlarını paylaştılar.

Büyük bir seyirci kitlesinin baştan sona nefeslerini tutarak heyecanla takip ettiği organizasyon sonunda Adapazarı Belediyesi 54 Offroad takımından Jeep Wrangler ile yarışan Cevdet Durdu-Aydemir Uzun ekibi birinciliğin sahibi oldu. Jeep Cherokee XJ ile Mehmet Vurulmuş-Mehmet Gözetleyen yarışın genel klasman ikincisi olurken, Suzuki Samurai ile Nihat Keskin-Yasemin Biber Toker ile Mitsubishi L200 ile İsmail Ayhan-Ali Pertev ekipleri eşit puanla üçüncülüğü paylaştılar.

Sınıf 1’de Suzuki JLX ile Bülent-Ecem Karaduman çifti ilk sırayı elde ederken, Sınıf 2’de Nihat Keskin-Yasemin Biber Toker, Sınıf 3’de Yaşar Uzun-Faith Akbay ve Sınıf 4’te de Cevdet Duru-Aydemir Uzun birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

Yarış sonunda dereceye giren sporcuların ödülleri, AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Karabük İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay ve KARDOFF Başkanı Ahmet Demir tarafından verildi. 2018 Türkiye Offroad Şampiyonası yedinci ve son yarışı 10-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Sinop Offroad Kulübü (SİNOFF) tarafından Sinop’ta organize edilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı