TOSFED

Karabük Offroad yarışına hazır

2018 Türkiye Offroad Şampiyonası altıncı yarışı kısa adı KARDOFF olan Karabük-Safranbolu Doğa ve Otomobil Sporlar Arama Kurtarma Derneği tarafından 27-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Karabük Üniversitesi arkasında belirlenen parkurda yapılacak.

Karabük Valiliği ve Safranbolu Kaymakamlığı katkılarıyla gerçekleşen organizasyonda farklı illerden 22 araç ve 44 sporcu 4 ayrı kategoride mücadele edecek. 27 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 12.30’dan itibaren 16,4 kilometre uzunluğundaki mukavemet etabını 3 kez geçerek günü tamamlayacak olan ekipler, zorlu doğa şartlarına mücadele ederek en kısa sürede hatasız bir şekilde parkuru tamamlamaya çalışacaklar.

28 Ekim 2018 Pazar günü ise saat 11.30’dan itibaren 9 kilometre uzunluğundaki seyirci etabını 4 kez geçecek olan ekipler dik tırmanış ve inişler, su geçişleri olan etapta izleyenlere dolu anlar yaşatacaklar. Sezonun sondan bir önceki yarışı olması nedeniyle, hem genel klasman, hem de sınıflardaki puantaj açısından büyük önem taşıyan yarışın büyük çekişmeye sahne olması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı