KKTC MotorSporlarKKTC TIRMANMA RALLİ

Kantara’nın zirvesinde Denner-Topçu ikilisi

Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı 1 Eylül 2019 Pazar günü Kaplıca – Kantara arasındaki yolda yapıldı. Yarışı Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi kazandı.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun Başbakanlık uyuşturucu ile mücadele komisyonu sponsorluğunda organize ettiği Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci yarışı, 1 Eylül 2019 Pazar günü Kaplıca – Kantara arasında hazırlanan 2,7 kilometrelik parkurda 13 ekibin katılımıyla gerçekleştirildi.

Motul, Zet ve Caldini Car Care’ın da katkılarıyla düzenlenen yarışta ekipler ilki deneme olmak üzere parkuru üçer kez geçtiler. Mitsubishi Lancer Evo 5 ile yarışan Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi kendilerine ait parkur rekorunu da kırarak elde ettikleri 1 dakika 46.210 saniyelik dereceleri ile ilk sırada yer aldılar. Mazda RX7 ile yarışan Doğa Koyuncu 1 dakika 49.101 saniye ile ikinci olurken onları Honda Civic ile yarışan Kemal Topcuoğlu-Orçun Yırık ikilisi takip etti.

Yarışın birincisi Denner-Topcu ikilisi E2 sınıfında da zirvede yer alırken, arka itiş araçların mücadele ettiği E4 sınıfında Doğa Koyuncu zirvede yer aldı. E4’ün ikincisi Eray Özvurulmuş-İzem Özvurulmuş ikilisi olurken Ahmet Debreli üçüncü oldu.

Ön çeker araçların olduğu E3 sınıfında ise kazanan yine değişmedi ve Kemal Topçuoğlu – Orçun Yırık ikilisi ilk sırada yer aldı. Hasan Karlıtaş – Numan Kahküllü iklisi ikinci olurken İbrahim Yolcu Argün üçüncü oldu.

Sınıf S2’de Cenk Toksoy – Şakir Ayalı birinci olurken, Sadık Bilgimer – Vedat Çoşar ikilisi ikinci ve Hüseyin Aksoy – Hasan Çolakoğlu ikilisi üçüncü oldu. Sınıf S1’de ise birinci Seyhun Bıkmaz – İldem Bıkmaz ikilisi oldu. Kadın Co Piotlarda ise İzem Özvurulmuş birinci, İldem Bıkmaz ikinci oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı