KKTC TIRMANMA RALLİ

Kantara’da 18 yarışmacı start alacak

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği, Şeker Sigorta 2017 KKTC Tırmanma Şampiyonası ikinci ayak yarışı bu hafta sonu Kaplıca-Kantara yolunda yapılıyor.

Şeker Sigorta 2017 KKTC Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı 28 Mayıs 2017 Pazar günü Kaplıca-Kantara arasındaki yolda hazırlanan 2.7 kilometrelik etapta yapılıyor. Yarışmacıların ve seyircilerin en sevdiği etaplardan olan Kantara’da ekipler biri antrenman olmak üzere üç kez start alacak.

18 ekibin genel klasmanın yanısıra 4 sınıfta mücadele edeceği yarış 11.00’de başlayacak. Bir çok iddialı ismin start alacağı yarışta şampiyona lideri Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi, ikinci Hasan Reyhan ve üçüncü Mehmet Çocuk-Melih Pastırmacı ikilisi Mitsubishi Lancer Evo araçları ile start alacaklar. 2015 Tırmanma Şampiyonu Doğa Koyuncu ise Mazda RX7 aracı ile birinciliği kovalayacak. Ayrıca NEU Drift Team pilotları 4 araçla start alarak gösteri sürüşü gerçekleştirecek.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre yolun 10.30’da kapanacağı ve seyircilerin en geç 10.30’da yerlerini almış olmaları gerektiği belirtildi.

Start Listesi;

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı