KKTC OFF-ROAD

Jeep Renegade Off Road Yarışı hazırlıkları tamamlandı

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2017 KKORD Off Road Şampiyonası’nda final yarışı olan “Jeep Renegade Off Road Yarışı”, 26 Kasım 2017 Pazar günü yapılıyor. Yarışın hazırlıkları tamamlandı ve geçici start listesi yayınlandı.

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği 2017 KKORD Off Road Şampiyonası’nın final yarışı, 26 Kasım 2017 pazar günü Haspolat’ta bulunan Kombos Park’ta yapılıyor. “BU YOLUN ÇIKIŞI VAR” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla organize edilen Off Road Şampionası’nda final yarışı, Kombos Otomotiv’in ana sponsorluğunda yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün (KKOK) sportif direktörlüğünde organize edilen yarışta 19 ekip araçlarının motor hacimlerine göre dört kategori üzerinden yarışacaklar. İki kilometrelik parkuru sprint şeklinde iki kez geçecek olan yarışmacılar elde ettikleri iki etap derecesinin toplamına göre derecelendirilecekler.

Şampiyonlar belirlenecek
Beş yarıştan oluşan 2017 KKORD Off Road Şampiyonası’nın final yarışı, “Jeep Renegade Off Road Yarışı”nda, şampiyonlar da belirlenecek. Birincinin 20 puan alacağı yarışta şampiyona lideri Mustafa Şah start almayacak. İkinci Niyazi Bedel’in büyük avantaja sahip olduğu yarışta Görkem Eren ve Sypros Spyrou şampiyonluğu kovalayacak. Co-pilotlarda ise Hasan Güney ile Filippos Filippou şampiyonluk mücadelesi verecek.

Kategorilerde de çekişme yaşanacak
S3 kategorisinde puanlar çok yakın. Pilotlarda 4 ismin şampiyonluk şansı vardı fakat lider Adamos yarışa katılmayacak. İkinci Spyros, üçüncü Kıyal Tahir Selviler ve dördüncü Şefik Uzun şampiyonluk için mücadele edecek. Co-pilotlarda ise Mustafa Beyaz lider durumda. İkinci Filippos ve üçüncü Ertunç Çapun şampiyonluğu kovalayacak diğer isimler. S4 kategorisi pilotlarda Niyazi Bedel ile Nikolas Efstathiou şampiyonluk arayacak. Co-pilotlarda Hasan Güney şampiyonluğunu yarış öncesi ilan etmeyi başardı. S1 kategorisinde lider durumda bulunan Erkut Cambaz-Nelin Cambaz ikilisi şampiyonluklarını ilan etmeyi başardılar. S2 pilotlarda ise Görkem Eren şampiyonluğa ulaşırken, Co-pilotlarda Halil Şah şampiyon oldu.

Yarış, Pazar sabahı 10.00’da başlayacak
Yarış, 26 Kasım 2017 Pazar günü saat 10.00’da Haspolat’ta bulunan Kombos Park’ta yapılacak. Bu sezon uygulanmaya başlayan ralli sprint formatıyla yapılacak yarışın ödül töreninin 13.30’da yapılması planlanıyor. Yarış; Güven Sigorta, Bigibox Enerji FM ve Pekur Limited’in de katkılarıyla hayata geçirilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı