Diğer

İskele’de Süper Enduro!

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nun (KITMOK) organize ettiği 2018 Enduro Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı 27 Mayıs 2018 Pazar günü İskele’de yapılıyor.

KKTC 2018 Enduro Şampiyonası’nda sezon İskele’de devam ediyor. Sezonun ikinci yarışı, İskele Belediyesi’nin sponsorluğunda, “İskele Belediyesi Süper Enduro Yarışı” ile 27 Mayıs 2018 Pazar günü yapılıyor. Topcuköy-Ardahan kavşağında hazırlanacak parkurda yapılacak yarış 16.00’da başlayacak.

Geçmiş yarışlardan farklı olarak Süper Enduro şeklinde yapılacak olan yarışta kurum yaklaşık 800 metrelik engellerle dolu bir pist hazırlıyor. İçerisinde; Kum havuzu, kaya geçişi, su geçişi, çamur geçişi, kütük geçişi, Tahtaravalli geçişi, dikey lastik geçişi ve yatay lastik geçişi gibi engellerin olacağı parkurda mücadeleler olacak.

ATV ve Cross kategorisi olmak üzere iki kategori üzerinden yapılacak yarışta araçların motor hacimlerine yarışmacılar 8 sınıfa ayrılacak. ATV kategorisinde ATV1, ATV2, ATV3 ve Genç ATV; Cross kategorisinde ise MX1A, MX1B, MX2 ve Genç Cross sınıfları olacak.

İskele Belediyesi’nin yanısıra Capital Radyo, Capital Türk, Lungo Cafe, Güven Sigorta ve Magic Touch’ın katkılarıyla hayata geçirilecek organizasyonda kayıt işlemleri 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 20.00’de tamamlanacak. Yarışın başlama saati ise 16.00 olarak belirlenirken, ödül töreninin 19.00’da yapılması planlanıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı