KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

İskele’de Denktaş-Mişon ikilisi zirvede

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun ALPET katkılarıyla düzenlemiş olduğu, 2019 Ralli Şampiyonası üçüncü yarışı, 11. İskele Ralli’sini, Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi kazandı.

Her sezon İskele Festivali kapsamında Temmuz ayında yapılan İskele Rallisi, güneşli ve sıcak havada iki günlük organizasyonla yapıldı. Bölgeden seyircilerin ilgi gösterdiği yarışa 19 ekip mücadele etti. Rallinin ilk gününde, Festival alanının arkasında hazırlanan özel seyirci etabı geçildi. İkinci gün ise sırasıyla ikişer kez Topcuköy, Sınırüstü ve İskele etapları geçilerek ralli tamamlandı.

Ralliye istediği gibi başlayamayan ve ilk günü dördüncü sırada tamamlayan Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi, rallinin ikinci gününde önce Macila-Koyuncu ikilisini ardından da Cevdet Alptürk-Özden Yılmaz ikilisini geçerek ikinci sıraya yükseldi. İskele etabında Ömer Yıldız-Mustafa Yücener ikilisinin kaza yapmasıyla liderliğe yükselen ikili, 7 etabın üçünde en iyi dereceyi elde ederek zafere ulaşmayı başardı.

Son şampiyon Cevdet Alptürk-Özden Yılmaz ikilisi ikinci sırada zorlu ralliyi tamamlarken, rallinin son bölümünde temposunu koruyarak podyuma çıkmayı başaran Fikri Macila-Doğa Koyuncu ikilisi önemli puanları hanesine yazdırmayı başaran diğer ekip oldu.

Genel klasmanda ilk üç sırayı alan ekipler Sınıf 2’de de podyumu oluşturdu. Sınıf 1’de Selen Bilgimer-Sabahattin Dağlı ikilisi birinci olurken ikinci Buğur Kambillili-Mehmet Çağla ikilisi oldu. Üçüncü ise Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi oldu. İlk kez bir rallide start alan Osman Pozan-Birdal Cihangir ikilisi tecrübe kazandıkları rallide Sınıf 3 birinciliği kupalarını da aldılar. Sınıf 4’te birinci İbrahim Yolcu Argün-Niyazi Yorgancıoğlu ikilisi olurken ikinci Özhan Karaduman-Serdar Kumru ikilisi oldu. Sınıf N’de birinci Murat Aşık-Ali Kiremitcioğlu ikilisi olurken Sınıf R’de birinci Edim Macila-Güner Şevketoğlu ikilisi oldu. Sınıf R’de ikinciliği ise Mustafa Çelikden-Warren Morgan ikilisi aldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı