İrfan TopcuKKTC DRIFTYazarlar

İrfan Topcu: “Motivasyon Nasıl Sağlanır?”

Motivasyon yaratmanın birçok formülü var, bende yazı yazmak için uzun zamandır Motive olamıyordum ancak dün sabah Sevgili Yayın Yönetmeniz Çağın’dan, amiyane tabiri ile, yediğim fırçanın ardından uzun bir aradan sonra tekrardan ipad’i kucağıma alıp bişeyler karalamak farz oldu dedim. Açıkcası konuya motive oldum ve yazmaya başladım.

Uzun zamandır birşeyler karalayamamamın sebebi, Motorsporları içerisinde heyecan duyacağım bir olay yaşayamamamdı. Finlandiya’da iki hafta önce gerçekleşen Dünya Ralli Şampiyoası yarışını  Latvala’nın kazandığı an birşeyler karalamaya karar vermiştim ama Son etap ekstra puanların o şehvet budalası, sevmediğim herif, Ogier’e gittiğini öğrendiğimde yine hevesim kaçtı, yine yazamadım.

Drift ile ilgili de uzun bir ara vermiştik bişeyler karalayamadık. Ancak yavaş yavaş 14 Eylül tarihi yaklaşıyor. Mağusa Tır Parkı muhteşem bir Drift yatışmasına sahne olacak. Hazırlıklara küçüktende olsa başladık. Heyecan da yavaş yavaş geliyor diyebilirim.

Yeni bir heyecana daha hazırlık yapıyoruz. Yeni bir şeylerle uğraşıyoruz ve cidden motivasyonumuz had safhada. 12, 13 ve 14 Aralık tarihlerinde KKTC’nin ilk Rally Raid yarışmasını gerçekleştireceğiz. Rally Raid yarışmaları ilk anda Off Road yarışmasını insanın aklına getirebilir ancak Rally Raid bir macera yarışması, bir yön bulma yarışmasıdır.

4 tekerlekli araçlar, Quad’lar, Vespa’lar, Motorlar…  Bu yarışta yok yok yani anlayacağınız. Girnede harekete başlayan Kyrenia Offroad grubu ile yeni bir maceraya adım attık. GPS ile yön bulma, harita okuma, bilinmeze yuvarlanma..

İşte bu aralar bunun heyecanını yaşıyoruz. Aralık ayında adanın kuzeyinin heryerine ayak basmak gibi bir planımız var. Yarışmanın adı “Afrodisia”, Afroditin vatanında büyük bir macera var..

Bilgi almak isteyen çekinmeden bize ulaşabilir.

Bu yazımı da noktalarken değinmeden geçemeyeceğim Kemal Karaduman abim geçen hafta Damalibayrak’tan öyle güzel bir yazı yazdı ki bir kaç kez okudum. Bu satırları okuyan herkes lütfen o yazıyı okusun, paylaşsın.

Kalemine sağlık Kemal usdaaaaaaa..

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı