İrfan TopcuKKTC OFF-ROADYazarlar

İrfan Topcu: “Çok Eğlendik”


Geçtiğimiz sene KKTC tarihinin ilk uzun soluklu Off-Road yarışması, Afrodisa’yı organize eden ekibin bir parçası olduktan sonra yeni birşeyler üretmenin verdiği haz ve heyecan sayesinde zaten bağımlı olduğumuz bu işe bir o kadar daha fazla bağımlı hale geldik.

Düşünün öyle bir kadro ki, yıllarca Ralli yarışmalarını düzenledi, KKTC tarihinin ilk tırmanma sezonunu organize etti ve en popüler sporlardan biri haline getirdi, döndü ardından Yine KKTC tarihinin ilk Drift sezonunu organize etti ve halen buna devam ediyor ki bu adada daha popüler bir spor dalı olduğunu kimse söyleyemez herhalde. Her yarışta pistler seyircilerle dolup taşıyor. Bu memlekette daha fazla seyircisi olan bir spor dalı olduğunu düşünen varsa hodri meydan derim buyursun söylesin.

Fakat bunlarda yetmedi o kadroya. Yenilikler devam etmeliydi. Sonuç olarak bizim gibi motorspor bağımlılarının bişeyler üretmesi geliştirmesi gerekliydi. Her ne kadar Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü çatısı altında olsakta, Kyrenia Off Road Team ile karşılaşmamızda bizim için yeni bir başlangıç oldu diyebilirim.

Önemli olan bayrak, isim vesaire değil dedik, önemli olan güzel organizasyonlara imza koyan ortak bir ekibin içinde olmak dedik ve Kyrenia Off Road Team içerisindeki güzel insanların geniş vizyonları, fikirleri ve cesaretlerine katkı koyarak atılacak bu büyük adımların içerisinde bizde olmalıyız dedik. Böylece yeni dostlarımızla ortak bir yola çıkmış olduk.

Geçtiğimiz sene düzenlenen Afrodisia’nın başarısı ve getirdikleri tartışılmaz. Onun hemen üzerine birde 24 saat yarışması formatının geliştirilmesi ve bu ekibin bir parçası olmak gerçekten çok büyük keyif veriyor.

Demedi demeyin KKOK ve KYOFF dostluğundan daha çok iş çıkar.

Her zaman şunu savunurum; yapılan bir işin takdirini başkalarına bırakmak lazım, o yüzden 24 saat yarışmasının sportif konuları ile ilgili benim yorum yapmam kesinlikle doğru olmaz ama 24’ün birde görülmeyen tarafları var. Mesela Off-Road heyecanının yaşanması gerekenlerinden biri olan Kamp olgusu var, Güneşin doğuşunu ve batışını yarışırken izlemek var, Birçok güzel insanla tanışmanın kazandırdıkları var, kardeşlik var, dostluk var, whatsapp grubu var, yarışçısından organizatörüne hep beraber bir ilke imza atmanın verdiği gurur var, En en en önemlisi eğlence var, kavga gürültü yok, gülen yüzler var.

Şaka bir tarafa çok eğlendik çok!


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı