İrfan TopcuKKTC OFF-ROADYazarlar

İrfan Topcu: “Cesareti Olanlar İçin 24 Saat Off-Road”


En sevdiğim organizasyonlardan biri olan 24 Saat Off-Road Challenge Yarışı’nı önümüzdeki haftasonu gerçekleştirecek olmanın heyecanı şimdiden beni uykusuz bırakıyor.

Düşünün; 60 ekip, 120 yarışmacı ve 40 tane görevli 24 saat boyunca aralıksız bir şekilde Off-Road yapacak.

Bu ortamın içinde bulunmak bile insana ayrı bir mutluluk veriyor. Birde yarışmacı tarafından düşünün. Ne yapacağını, nereye gideceğini start anına kadar bilemiyor. Ekipler tüm gün ve gece boyunca gittiği her kordinatta bulacağı başka bir kordinat ve görevle bir anlamda hazine avı yapacak. Hem de 24 saat kesintisiz.

Macera arayan ve cesareti olan herkes bu yarışmaya katılabilir.

Her yarışmada olduğu gibi bu yarışmada da, yarışma bölgelerini şimdiden bilen iki kişi var. Bir ben, bir de Mehmet Karzaoğlu arkadaşım. Halen ekibimiz ve görevli arkadaşlarımız bile ne yapacağını nereye gideceklerini bilmiyorlar. Son ana kadar da bilmeyecekler.

24 saat bir anlamda görevliler içinde bir macera, bir mücadele. Onlarda yarışmanın nerede olduğunu heyecanla bekliyorlar. Onlarda görev bölgelerini kordinatları takip ederek bir yarışmacı gibi hareket ederek bulacaklar.

Yarışmanın hazırlığını yaparken iki defa tüm güzergahı geçtik. Yaklaşık olarak bin kilometre Off-Road yaptık. Adamızın güzellikleri ile baş başa iki haftasonu geçirdik. Doğa ile iç içe yaşadık. Şimdi sıra yarışmacılarımızda.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü olarak tümüne başarılar diliyoruz. Kyrenia Off-Road Derneğine ise bir kez daha işbirliklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.

Heyecanla haftasonunu beklemeye başladık. Bu hafta sonu stresi, gündelik hayatın getirdiklerini bir kenara bırakacağız ve adı 24 saat olan ama öncesi ve sonrası ile beraber 40 saate yaklaşan bir maceranın içine atılacağız.

Doğanın, yeşilliklerin içerisinde derin bir nefes alacağız. Hani bazen deriz ya, bu küçücük memlekette yapacak ne var, Cesareti olanlar için Off-Road Rally Raid var, hem de 24 saat kesintisiz.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı