İrfan TopcuKKTC OFF-ROADYazarlar

İrfan Topcu: “Bu yarış kaçmaz!”


Bir senelik bekleyişin ardından geçtiğimiz hafta Afrodisia 2015’in hazırlıklarına başladık.

Açıkcası hazırlık süreci en zorlu organizasyon olmasına karşın bizim için en keyifli işlerden birtanesidir diyebilirim.

Heyecan, Adrenalin, Hemde organizasyon tarafında olmamıza rağmen.

Her zamanki gibi Mehmet Karzaoğlu ile tasarımı yaptık, ne gün ne yapacağımızı konuştuk, ardından hiç hakkınıda yememek lazım Mehmet büyük emeklerle yolları çizmeye başladı ve çizim sürecinin tamamlanması ile sıra geldi ilk kontrole ve düşünülenin gerçeğe uyup uymayacağını görmeye.

İşte işin heyecanlı kısmı bu zaten.

Yarışçı gibi düşünmek, tekerleklerin nereye basacağını görmek test etmek, öncesinde yalnızca uydudan gördüğün yolların gerçekten istediğin yere çıkıp çıkmayacağını heyecanla izlemek.

Gece yarısı hayatında geçmediğin dağ yollarında kaybolmak. Ucunu görmediğin uçurumların kenarında, keçi yollarında ilerlemek. Geçen 2 haftasonu tam da bunların hepsini yaşadık. Biz bile organizasyon tarafında bu kadar çok zevk alırken yarışçıları düşünemem bile.

Özetle bu yarış kaçmaz!

Afrodisia 2015 haricinde KKTC’nin en büyük spor organizasyonlarından biri olduğunu iddia ettiğim Drift Şampiyonamızda son hızı ile devam ediyor. Üçüncü yarışmamızı Mağusa Tır Parkında tamamladık. 4 ekimde yine ordayız.

20 Eylülde ise KKOK olarak Off-Road Derneği yarışmalarının sportif direktörlüğünü üstleniyoruz. Her haftamız motorsporları ile dolu dolu geçiyor.

Geçsinde zaten…

 


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı