İrfan TopcuKKTC DRIFTYazarlar

İrfan Topcu: “Adayım!”

Yaklaşık olarak 35 senedir ki bu doğduğumdan beri demektir, motorsporları camiası içerisinde seyirci, servis elemanı, sporcu, gözcü, gözetmen, üst düzey görevli, yönetici, asbaşkan, olarak en düşük kademeden en yüksek kademeye kadar ne zaman bana ihtiyaç olduysa o zaman o mevkide o görevde hiç gocunmadan her türlü sorumluluğu devraldım. Dostlar alışverişte görsün diye değil, birşeylere katkı koymak adına hiç bir beklenti içine de girmeden elimden geldiğince Kuzey Kıbrıs Motorsporlarına katkı koymaya, çıtayı sürekli yükseltmeye çalıştım.

Sürekli kendimi büyük bir ekibin parçası hissettim, Çok büyük işler başardık!

Evet arkadaşlarımla beraber çok büyük işler başardık, kimsenin inkar dahi edemeyeceği büyük işler!

Ralli Sporunu geliştirmek ve zor zamanlarda ilerletmek için çok çaba gösterdik. Vakti geldi kimseyi yarı yolda bırakmadan sporun durmaması için gerekli devirleride yaparak bayrağı devrettik. Çok zor zamanlar geçirdik ama canımız sıkıldığı saat “ben istifa ediyorum be arkadaşlar, başınızın çaresine bakın” demedik.

Neden? Çünkü kendimiz için değil spor için birşeyler yapmaya çalıştık. Senelerce bu görevi yürütmenin haklı gururunu yaşadık.

Tırmanma Şampiyonasına başlayacağımızda tüm eleştirilere kulağımızı kapattık. Zorluklara göğüs gerdik. Kurallar yazdık, sıfırdan yarattık. 3 arabayla başladık, 30 araba ile bıraktık. Tırmanma Sporunu başlatmanın haklı gururunu yaşadık.

Ülkede kendi başına amatör bir drift sporu gelişmeye başlamıştı. Orada bize ihtiyaç oluştu. Yine cesaretimizi topladık. Enerjimizi oraya verdik. Şimdi 50 tane drift arabamız ve motorsporlarında bir drift camiamız var. Drift Sporunu başlatmanın haklı gururunu yaşadık.

2014 senesinde ilk kez düzenlenen Off-Road Rally – Raid yarışmalarında öncü taraflardan biri olduk. Evde oturarak değil, ovaların içinde Kuzey Kıbrıs’ın tamamını karış karış gezerek, olmayan bir spor dalının kurallarını yazarak, çok büyük organizasyonlara katkı koyan taraflardan biri olduk. Afrodisia, 24-Hour Chalange ve Cyprus Off-Road Attack yarışmalarını yaratmanın ve katkı koyan taraflardan biri olmanın haklı gurununu yaşadık.

2015 senesinde Off-Road camiamızda bize ihtiyaç duyuldu ve seve seve ordada elimizden gelen bütün yardımı sağlamaya çalıştık.

Yukarda yazdığım her bir cümle aslında bizim için bir ömür.

Yukarda yazdığım her bir cümle için çok büyük emekler harcandı.

Bu işleri evde ahkam keserek veya zaman zaman piyasaya çıkıp 1-2 cümle lakırdayarak yapmadık. Tozun, toprağın içinde ter dökerek zaman ve vakit harcayarak yaptık.

Yazımın en başında bahsettiğim gibi bu işleri yalnız da yapmadık. Biz kocaman bir ekibiz, bende bu ekibin bir parçasıyım.

2015 Senesi için Yenidüzen Gazetesi tarafından Yılın en başarılı Yöneticisi Adayı seçildim.

Öncelikle beni aday gösteren Yenidüzen ekibine yürekten teşekkür etmek ve adaylığı ekibimiz adına üstlendiğimi sizlere belirtmek istiyorum.

Böyle bir ödüle aday olarak gösterilmek, motorsporları camiasını bu şekilde temsil etmek tabii ki gurur verici. Daha da iyi şeyler başarmak adına bizleri motive ediyor açıkcası.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı