KKTC OFF-ROAD

İlk yarışta 18 ekip yarışacak


Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Kyrenia Off Road Derneği’nin ortak organizasyonu ile 2018 Offroad Rally-Sprint şampiyonası’nın ilk yarışının kayıt işlemleri tamamlandı.

Offroad’da 2018 sezonu, Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Kyrenia Off Road Derneği’nin ortak organizasyonu olan Offroad Rally-Sprint yarışı ile açılıyor. 24 Şubat 2018 Cumartesi günü 11.00’de başlayacak olan yarış, Kanlıköy-Plümer arasında hazırlanan 6.8 kilometrelik etabın üç kez geçilmesiyle yapılacak.

Yarışın kayıt işlemleri tamamlanırken, 18 ekip yarışa kayıt yaptırdı. Araçların motor hacimlerine göre 4 sınıfa ayrıldıkları yarışta UTV sınıfında Edim Macila-Eser Harper ikilisi de start alacak. Teknik Kontrol öncesi resmiyet kazanmayan sınıf dağılımına göre K1 sınıfında 4 ekip, K3 sınıfında 7 ekip ve K4 sınıfında 5 ekip yarışacak. K2 sınıfına tek ekip olarak kayıt yaptıran Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi K3 sınıfına yükselecek.

İki derneğin şampiyonalarının yanı sıra bu sene ilk defa Off Road Rally-Sprint şampiyonası ortak olarak organize edilecek ve 3 yarıştan oluşacak. Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünü yapacağı yarış Cumartesi sabahı 10.30’da Plümer Koruluğu’nda seremonik start ile başlayacak. Yarışın ilk etap geçişi 11.00’de başlayacak. 12.30’da ikinci etap ve 14.00’de üçüncü etabın geçilmesiyle yarış son bulacak. Yarış, Macila Oto, Gönyeli Belediyesi, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Güven Sigorta’nın katkılarıyla hayata geçirilecek.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı